Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Sara Ramizer

31. srpna 2009 v 11:57 | Elina |  celebrity
Povolání: Herečka, zpěvačka
Datum narození:31.08.1975
Místo narození: Mazatlan, Sinaloa Mexico
Znamení: Panna
Výška: 175 cm


Životopis

Sara Ramirez se narodila 31. října 1975 v exotickém plážovém centru Mazatlán, Sinaloa v Mexiku. Je dcerou talentované zpěvačky a herečky. Její otec je Mexičan, matka Irka. Její jméno se v anglické fonetice vyslovuje Sah-dah s přízvukem na první slabice, tedy v češtině to zní podobně jako Sáda.

Po rozvodu jejích rodičů se v roce 1983 se svou matkou přestěhovala do San Diega v U.S.A. Studovala na San Diego School of Creative and Performing Arts (škola výtvarných a múzických umění). Po maturitě zamířila na Julliard School v New Yorku, které navštěvovali např. Robin Williams, Chritopher Reeve nebo Jamie. Na této škole zdokonalila svůj altový zpěv, kterému se dodnes věnuje.

Vybavena prvotřídním vzděláním debutovala v roce 1998 na Brodwayi jako Wahzinak v "The Capeman" (Paul Simon). Ačkoliv muzikál sklidil obrovskou kritiku, Sara podala výtečný výkon a rok zakončila rolí v komerčně úspěšném filmu"Láska přes internet" (You´ve Got Mail) s Tomem Hanksem a Maq Ryan.

Následně se pro tuto multitalentovanou hvězdu objevila role v muzikálu "The Gershwins´ Fascinating Rhytm", za kterou byla nominována na Outer Critics Circle Award, následovanou výkony v "A Class Act", "The Vagina Monologues" a "Dreamgirls". Do teď jedna z nejnadějnějších hvězd na Great White Way odbočila k televizi a v roce 2000 se objevila ve "Spin City" a v "The Third Watch". V roce 2002 hrála v seriálech "Právo a pořádek" (Law & Order), ve filmech Chicaqo a Spider Man. V roce 2004 jsme ji mohli vidět v seriálu "Policie New York" (NYPD Blue).

Sara pokračovala v cestě za slávou a v roce 2004 si zahrála v Monty Pythonově veselé muzikálové adaptaci "Spalmalot". Jejím ztvárněním The Lady of The Lake si ihned získala jak fanoušky, tak i kritiky a ve stejném roce získala cenu Tony a The Outer Critics Circle Award za nejlepší výkon herečky v muzikálu.

Byl to rovněž velký skok v kariéře, protože Sary vyjímečný výkon upoutal pozornost Shondy Rhimes, tvůrkyně seriálu "Chirurgové" (The Grey´s Anatomy). Manažeřům seriálu se očividně velice líbilo, co viděli a brzy Saru pozvali, aby hrála v seriálu jako ortopedický chirurg, Dr. Callie Tores.

Sara a její kolegové ze seriálu "Chirurgové" byli v roce 2005 oceněni za jejich inspirující práci cenou Screen Actors Guild Award za vynikající výkony celku v dramatickém seriálu.

Sara Ramirez mluví plynule španělsky a anglicky, ale stále si snaží udržet španělský přízvuk, díky kterému již získala několik svých nejznámějších rolí.

osobnosti.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama