Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Wanastowi vjecy

2. září 2009 v 3:00 | Elina |  hudební skupiny

Wanastowi vjecy
  • Členové .....................................Násroje
  • Petr Břetislav Chovanec .............Bakytarista
  • Robert Kodym .............................Zpěv, Elektrická
  • Martin Vajgl .................................Bicí
  • Tomáš Vartecký
  • Adolf Vitáček ................................Elektrická Kytara


O skupině

Skupina Wanastowi Vjecy vznikla v březnu 1988 jako studiová punková kapela za účelem natáčení písnišek do dokumentárního filmu Vladislava Kvasničky "Aby si lidi všimli".

Po samovolném rozšíření těchto nahrávek nastává v pražském podzemí poplach. Wanastowi Vjecy začínají vystupovat na akcích často spolu se skupinami Michael`s Uncle, Plexis, Tři Sestry, Orlík. První koncert se odehrává na parníku Děvín za asistence policejních motorových člunů. Po změně politického režimu v roce 1990 jsou nahrány čtyři písně znovu na kompilaci "Epidemie". V září 1991 W.V. vydávají své první studiové album "Tak mi to teda Nandey", kde mísí své punkové kořeny s hardrockem. Prodej alba láme žebříčky hitparád.

V prosinci 1992 vychází druhé album "Lži, sex & prachy". V březnu 1993 se kapela vydává na první velké "TOUR 93" kde naplňuje sportovní haly. Na podzim se turné znovu opakuje. V říjnu 1993 vychází "Divnoknížka", kde Robert Kodym a P.B.CH. rekapitulují svou dosavadní dráhu.

Zároveň vychází "Divnoalbum", CD sestavené z koncertních nahrávek, remixů a akustických verzí písní. Prodej alba neláme žebříčky hitparád. V březnu 1996 W.V. vydávají novinkové album "Andělé", které opět už láme žebříčky hitparád. Turné "Andělé" se koná na podzim a sportovní haly praskají ve švech. V říjnu 1997 vychází album "333 stříbrnejch stříkaček". V listopadu 1997 se koná úspěšné turné.

V srpnu a září 1998 W.V. vyjíždějí na Nescafé Tour`98, kde tisíce a tisíce lidí zaplňují náměstí všech velkých měst v Čechách. Následují na dlouhou dobu poslední vystoupení v rámci "Vánoční akustické šňůry `98". V březnu 2000 vychází album "Hračky". V listopadu 2001 vychází výběrové album "Ty nejlepší věci" a láme žebříčky hitparád.

hudebniskupiny.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama