Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Říjen 2010

Manowar znovu nahrávají svůj debut

28. října 2010 v 19:08 | Elina |  články
Místo toho, aby MANOWAR dokončili již dlouho slibované nové album "Hammer of the Gods", začali znovu nahrávat svůj debut z roku 1982 "Battle Hymns". "Nesnažíme se ho udělat lepší, ale dnes máme k dispozici techniku, jakou jsme tehdy neměli. Toho využijeme a album natočíme tak hlasité, jak jen unese. Nebude tedy lepší, prostě jen jiné. Ty skladby si zaslouží být znovu nahrány, protože jsou skvělé a fanoušci si to žádali," hlásá baskytarista Joey DeMaio. A dodává ještě jeden důvod, proč se MANOWAR pro tento krok rozhodli. "Náš původní bubeník, Donnie Hamzik, je zpět v kapele a chtěl si dát repete." "Battle Hymns" v novém by mělo vyjít příští rok, stejně jako slibovaná další řadovka.

spark-rockmagazine.cz
img8.ct24.cz

Lordi si našli nového bubeníka

27. října 2010 v 11:37 | Elina |  články
nový bubeník
Finská monstra LORDI se začátkem května rozešla s bubeníkem Kitou, jelikož porušil pravidla kapely a odmaskoval se. Během tří týdnů si za něj zbylí členové našli náhradu. Její jméno zní - Otus - v překladu "Stvůra". Pravá identita nové posily ale samozřejmě zůstává skryta. "Nejsme si moc jistí, kdo nebo co to je... Je to prostě stvůra, věc. Kombinace řezníka, popravčího, vetřelce, ještěra a zombie. Tvrdej týpek. A nepochybně jeden z nejošklivějších členů naší rodiny." Otus se fanouškům LORDI předvede na nadcházejícím turné, během kterého kapela dvakrát zahraje také v České republice. 18. listopadu v pražském kulturáku Vltavská, den následující v ostravské Bonver aréně.

lordů

spark-rockmagazine.cz


Devildriver vypustí v únoru bestii

26. října 2010 v 19:47 | Elina |  články

Kalifornští DEVILDRIVER chystají na 22. února 2011 vydání své novinky pojmenované "Beast". "Jako bych se probral, prozřel a dokázal ze sebe dostat všechny negativní emoce," říká k novince frontman Dez Fafara. "Ta deska je extrémní! Útočí od začátku až do konce. Pokud se vám líbila ´The Last Kind Words´, tak novinka je tentýž matroš, ale naprosto splašený a poháněný steroidy." Bubeník John Boecklin byl alespoň trošku věcnější: "Je to zvláštní - nejde o naši nejrychlejší nahrávku ani nejpomalejší, ale má ohromný groove. Ačkoliv já to vnímám tak, že když dnes někdo o něčem řekne, že to má groove, že to je jen jiný způsob, jak říct, že je to obyčejné a nudné. Tomu jsme se však chtěli vyhnout. Na našem albu tak spolu skvěle kontrastují temné riffy, dunící bicí s akurátním množstvím dvoušlapkových salv a vynikající Dezův vokál. Netvrdím, že jsme vynalezli kolo, jen to, že naše album zapadne mezi jinými deskami do své vlastní škatulky." Dodejme, že DEVILDRIVER novinku nahrávali s producentem Markem Lewisem (TRIVIUM, CHIMAIRA, ad.) a o její mix se postaral Andy Sneap (MEGADETH, NEVERMORE, MACHINE HEAD, ad.).


Devildriver

spark-rockmagazine.cz

Dimmu borgir - navždy ve třech

25. října 2010 v 8:44 | Elina |  články
Zpěvák DIMMU BORGIR Shagrath v rozhovoru pro švédský server CrankItUp prohlásil, že kapela již nikdy nebude mít více než tři členy. "Víc lidí, víc hovadin. Takhle jednoduché to je. (…) Pro kapelu našeho ražení je obtížné, aby fungovala ve více lidech, když jsme jen tři je to podstatně jednodušší," řekl Shagrath a zároveň prozradil, jak to bylo v létě s příchodem a následným odchodem Snowyho Shawa, který se jako "nový baskytarista" objevil ve videoklipu ke skladbě "Gateways". "Nikdy jsme v této záležitosti neučinili žádné oficiální prohlášení, nikdy jsme netvrdili, že DIMMU BORGIR mají nového člena. DIMMU BORGIR jsou tři lidi - Shagrath, Silenoz a Galder. Novinku nahrávalo celkem sto a jeden muzikant a Snowy dostal zaplaceno, aby se stal její součástí. Nikdy jsme však neuvažovali, že by se stal stálým členem DIMMU BORGIR. Tak to prostě je."


spark-rockmagazine.cz

Poslechněte si novou desku helloweenu

24. října 2010 v 11:44 | Elina |  články
HELLOWEEN svou novinku "7 Sinners" vydají až 31. října, den nato už si o ní budete moci počíst také v listopadovém Sparku. Abyste věděli, do čeho jdete, poskytla kapela velkoryse všech třináct skladeb v celé své délce, k poslechu prostřednictvím svých MySpace stránek. Jde opravdu o jedno z nejtvrdších a nejrychlejších alb jejich kariéry?

spark-rockmagazine.cz

Nightwish začali nahrávat nové album

18. října 2010 v 20:12 | Elina |  články
NIGHTWISH konečně začali nahrávat nové album. Bubeník Jukka k tomu na webovkách kapely uvedl následující: "Po intenzivním letním táboře na finském venkově a dokončení předprodukce všech skladeb, které se na desce objeví, jsme začali nahrávat bicí. Ve čtvrtek jsme nastavili veškerou techniku a po většinu pátku jsme pilovali zvuk. Stejně jako v případě našich předchozích alb na nás dohlíží Kai Hahto (SWALLOW THE SUN a WINTERSUN), známý pro svou schopnost naladit bicí doslova božsky. Se zvukem nám pomáhá i legendární dvojice Mikko Karmila a TeeCee Kinnunen. V pátek večer jsem kompletně nabubnoval první song, takže považujte nahrávání za oficiálně započaté!" Chcete-li se podívat na pár prvních fotografií ze studia, mrknětě sem.

spark-rockmagazine.cz

Doro-oslavy na DVD

15. října 2010 v 16:00 | Elina |  články
Doro Pesch dokončila práce na tom, čemu říká "největší dílo své kariéry". Set 2 DVD a CD nazvaný "25 Years in Rock", dokumentující oslavy čtvrtstoletí na scéně. Připomeňme, že na koncertě v Düsseldorfu se v prosinci 2008 s Doro na pódiu jako gratulanti objevili hosté jako HOLY MOSES, LEAVE´S EYES, ARCH ENEMY, Bobby Ellsworth z OVERKILL, Tarja, Axel Rudi Pell a celá řada dalších. Kromě této jedinečné události bude DVD obsahovat a výběr toho nejlepšího z koncertu v Číně či z koncertu, který si Doro zapsala jako č. 2500. Set vyjde 26. listopadu. Mrkněte na kompletní obsah a upoutávku v podobě duetu s Klausem Meinem ve "škorpióní" klasice "Rock You Like a Hurricane".


Metallica vydá živák

13. října 2010 v 19:04 | Elina |  články
26. listopadu vydá live EP pojmenované "Live at Grimey´s". Půjde o devítiskladbový záznam koncertu ze 12. června 2008, který kapela odehrála v klubu přidruženému k obchodu s hudebninami v Nashvillu. "Tehdy jsme dokončovali ´Death Magnetic´, když nás lidi z Grimey´s pozvali. Byl to skromný koncert jen pro členy fanklubu a pár známých," přibližuje v oficiálním prohlášení kapela. Sváteční koncert se nakonec bude také svátečně prodávat. Půjde na pulty pouze v sedmi stech amerických obchodech, které podporují tzv. Record Store Day, tedy třetí dubnovou sobotu, kdy se nezávislí prodejci spojí s umělci, aby svorně oslavili umění hudby. Jejich seznam najdete zde. Na internetu bude EP k dispozici skrze webovky metallica.com a metclub.com.

spark-rockmagazine.cz
ovsem.net

Helloween

13. října 2010 v 18:58 | Elina |  Klipy
Are you metal

spark-rockmagazine.cz

Ozzy Osbourne

6. října 2010 v 3:00 | Elina |  celebrity

Ozzy Osbourne (narozený jako John Michael Osbourne, 3. prosince 1948, Aston, Birmingham) byl zpěvákem legendární heavymetalové kapely Black Sabbath, odkud byl v roce 1979 vyhozen, ale v roce 1997 se do ní na čas vrátil a kapela začala příležitostně vystupovat opět v původní sestavě, kterou tvořili Ozzy, Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward. Od 80. let 20. století vystupuje sólově, zde je komerčně ještě úspěšnější, než bylo jeho působení ve skupině Black Sabbath. Jedná se o jednoho z nejznámějších, ale také nejkontroverznějších rockových zpěváků současnosti.
Spolu se svou druhou ženou Sharon každoročně organizuje metalový festival Ozzfest, na kterém hrají heavymetalové, hardrockové, Death Metalových, Hardcore a Nu Metalových skupin. Má pět dětí - Jessicu (1972), Louise (1975), Aimee (1983), Kelly (1984) a Jacka (1985).