Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Listopad 2010

29.11.-5.12.

30. listopadu 2010 v 15:37 | Elina |  články
pondělí............32
úterý...............29
středa..............21
čtvrtek..............35
pátek...............38
sobota.............38
neděle.............19


celkem..............212

děkujůů :)

Arakain chystají desku a vyráží na turné

30. listopadu 2010 v 15:35 | Elina |  články
Arakain
Již na nejbližších koncertech podzimního turné nabídnou ARAKAIN ochutnávku nové skladby "Homo Sapiens" z právě připravované desky. Během podzimu se do koncertního programu chystá ještě zařazení další novinky. Skladby z CD, které má vyjít na jaře následujícího roku, tak budou k slyšení už nyní, a to přímo live v rámci jednotlivých koncertů. Hudbu i text k písni Homo Sapiens složil kytarista a zakládající člen kapely Jiří Urban. "Je to klasická rychlá riffová věc, kde se ale nezapomíná na melodii. V textu jsme se dotkli často omílaného vztahu člověka k Zemi a svému prostředí, ale moralizovat si za cíl rozhodně neklademe. Zároveň myslím, že můžu prozradit, že to bude i píseň titulní, protože nové CD bude o člověku a jeho postoji k okolí a jeho vlastnostech. Uvidíme, s jakým ohlasem se skladba už teď na koncertech setká," říká k písni Urban. Reakce fanoušků pak budou pro ARAKAIN stěžejní. Kapela tak získá žádanou zpětnou vazbu a možnost případných úprav před tím než se skladby dostanou přímo na CD.
Nejbližší koncerty:
3.12. Pačejov (KT), KD
4.12. Horšovský Týn (DO), Hotel Šumava
6.12. Brno, Melodka
9.12. Praha, Exit Chmelnice
11.12.Radnice (RO), KD
17.12. Dolní Němčice u Dačic, KD
spark-rockmagazine.cz

22.11.-28.11.

29. listopadu 2010 v 15:35 | Elina |  články
pondělí..............35
úterý...................21
středa.................37
čtvrtek.................32
pátek..................37
sobota.................32
neděle..................28celkem:..................222

děkuju

Sharon Den Adel je v tom! Už zase...

27. listopadu 2010 v 11:59 | Elina |  články
lávesák WITHIN TEMPTATION Martijn Spierenburg 15. listopadu hrdě oznámil "Jsem otcem!". Zpěvačka Sharon Den Adel spolu s kytaristou Robertem Westerholtem jsou již dvojnásobnými rodiči. Rodina těchto holandských symfoniků se však příští rok opět rozroste. Právě Sharon s Robertem totiž přišli se zprávou, že čekají třetího potomka. "Abychom byli upřímní, vůbec jsme to neplánovali. Ale jsme šťastní, protože naše děti jsou naším bohatstvím," oznamují rodiče. Zároveň fanoušky ujišťují, že přípravy nového alba Sharonino těhotenství neovlivní. Ne tak ale plánované evropské turné, které mělo začít v únoru. To se proto musí přesunout na závěr příštího roku. "Můžeme se jen upřímně omluvit, ale věříme, že nastalou situaci pochopíte. Uděláme všechno pro to, aby budoucí show byly těmi nejlepšími, jaké jste od nás viděli!"

Sharon Den Adel

spark-rockmagazine.cz

Nevšední DVD pro fanoušky Death

27. listopadu 2010 v 11:58 | Elina |  články
Nedávno ohlášené vydání "japonského" DVD DEATH bylo stopnuto pozůstalými Chucka Schuldinera, fanoušci jeho díla však zoufat nemusejí. Alespoň malou náplastí by jim mohlo být vzpomínkové DVD vycházející 7. prosince, které zachycuje tři roky starý koncert cover kapely SYMBOLIC. Což by samo o sobě nebylo možná zas až tak zajímavé, pokud by se s těmito chlapíky na pódiu neobjevili také následující borci: Bobby Koelble (kytarista na albu "Symbolic"), Shannon Hamm, basák Scott Clendenin (oba na "The Sound of Perservance"), Daniel Mongrain hrající momentálně s VOIVOD, Marc-André Gingras (QUO VADIS), Jonathan Lee (bývalý technik DEATH, jinak THE AUTUMN OFFERING) anebo Nick Barker (ex-CRADLE OF FILTH, DIMMU BORGIR). Nakonec o tom, že to bude nářez, vás snad přesvědčí trailer.

Death

Hledá se Dr.Stein

25. listopadu 2010 v 13:26 | Elina |  články
hallowen
Chystáte se 27. listopadu do Zlína na zimní Masters of Rock anebo 19. prosince do Prahy na samostatný koncert HELLOWEEN? Pak vás bude možná zajímat, že kapela vyzývá všechny fanoušky, kteří jejich koncerty při aktuálním turné navštíví, ať přijdou v kostýmu Dr. Steina, bláznivé figury, která inspirovala hned několik jejich skladeb. Deset fanoušků v nejpřesvědčivějším převleku bude vyzváno, aby se s kapelou účastnili závěru každé show přímo na pódiu. Kostýmovaní fans budou zároveň foceni a vystaveni v galerii Hall of Dr. Stein na webových stránkách kapely, což jim může kromě jiného přinést také zajímavý dárek.


spark-rockmagazine.cz

Tokio nová kapela má smůlu

25. listopadu 2010 v 13:23 | Elina |  články
symfoniaband
SYMFONIA, nová formace, kterou založili dva bývalí členové STRATOVARIUS Timo Tolkki a Jari Kainulainen, bubeník Uli Kusch (ex-HELLOWEEN, MASTERPLAN, ad.), klávesák Mikko Härkin (ex-SONATA ARCTICA) a zpěvák André Matos (ex-ANGRA), podepsala kontrakt k vydání debutového alba. A není se co divit, že po tomhle naspeedovaném allstar bandu sáhli jako první Japonci. S největším japonským labelem Marquee Avalon podepsala SYMFONIA smlouvu rovnou na čtyři alba. To debutové vyjde alespoň v Asii 25. března a právě dnes pro něj kapela začala nahrávat dvanáct čerstvých songů. Data vydání ve zbytku světa se nejspíš dozvíme, až kapela dojedná další obchodní záležitosti.


spark-rockmagazine.cz

15.11.-21.11.

23. listopadu 2010 v 15:03 | Elina |  články
pondělí............38
úterý....................21
středa.................28
čtvrtek................42
pátek.................39
sobota................23
neděle.................40

celkem:.............231

Moc dobréé děkuju vám :)

Lordi Ostrava -19.11.2010

23. listopadu 2010 v 15:00 | Elina |  články

Markéta Mikulíková napsala na stránky Sparku

19. listopadu jsem byla na koncertě Lordů. K novému albu. A musím říct, dobré. Ale jenom dobré. Měli totiž co napravovat. A to předkapely.
No uvažte, která skupina má dvě předkapely? Mám lístek, na kterém je velkým napsané LORDI. Ne ,,Lordi o tři hodiny později, až se vyřvou předkapely.,,
Začali přesně v osm, ok. Předkapela jedna. Nějaké Sister. Po pravdě, úspěch založený na vizáži zpěvačky. Po půl hodině lidi začali pískat a skandovat, že chtějí Lordy. Ale show předkapely pokračovala další půl hodinu. ,,Uf, konečně přijdou Lordi,, Půl hodiny připravování podia. A? Další předkapela. Další hodina. Když se zpěvák ptal, jestli chtějí další jejich pecku, ozvalo se hlasité ,,no,, a skandování ,,Lordi, Lordi,, Nefungovalo.Ale nakonec Lordi přišli.

lordi

Smash hit combo-" persevere"

20. listopadu 2010 v 19:46 | Elina |  články
Další, v pořadí již třetí, video z dílny francouzské brutal rapcore kapely Smash Hit Combo je venku! Video k songu Persevere, dominanty posledního alba Loading (2010) navazuje na linii předchozích videí. Ve srovnání s předchozíma se Smash hit Combo zaměřují méně na detaily a více na efekty. Především oheň a výbuchy provázejí celý sosmas hit combong. Myslím si, že stojí za to investovat

 do shlédnutí necelých 5 minut, neboť originální pojetí strčí do kapsy leckterou kapelu stejné úrovně působící na metalcore scéně. Posuďte sami..

Legion of the damned-sklony k chaosu

20. listopadu 2010 v 19:40 | Elina |  články
Holandští thrasheři LEGION OF THE DAMNED patří mezi nejpracovitější kapely na scéně a tak ani v příštím roce nepřijdou jejich fanoušci zkrátka. Po loňské bestofce a letošním živáku v lednu navážou na dva roky starou řadovku "Cult of the Dead" a vydají už své páté studiové album "Descent Into Chaos". Desku, vycházející 7. ledna u Massacre Records, jim produkoval Peter Tägtgren, který se v jedné ze skladeb objeví také jako host.

legion of the damned

Within temptation našli inspiraci v komiksech

19. listopadu 2010 v 17:37 | Elina |  články
within temptation
Poslední dvě desky, kterými své fanoušky potěšili holandští WITHIN TEMPTATION, byly živáky. Poslední řadovkou tak zůstáva počin "The Heart of Everything" z roku 2007. To se však brzy změní, kapela totiž v březnu příštího roku vydá novinku. Půjde o koncepční dílo postavené na komiksech Stevena O´Connella, kromě jiných autora upírky BloodRayne. "Komiksy se nám líbí už od dětství. Měli jsme pocit, že s novou deskou bylo třeba učinit další krok v našem kreativním vývoji, jít dál a rozšířit si obzory. Pomineme-li samotný koncept, jednotlivé skladby jsou rozmanitější než kdy dřív. Navíc, v novém zvuku zanechala svou stopu hudba pozdních let osmdesátých, tedy doby, kdy jsme komiksy začali číst," píše v oficiální zprávě kapela. Tak už jen zbývá dodat, že deska ponese název "The Unforgiven".
spark-rockmagazine.cz

Distruction představují nový přírustek

19. listopadu 2010 v 17:34 | Elina |  články
SODOM, TANKARD a teď DESTRUCTION - přelom roku patří německým thrashmetalovým legendám. Poslední jmenovaní svou novinku pojmenovali "Day of Reckoning" a 18. února jim vyjde u Nuclear Blast Records. Kapela jen ve stručnosti ohlašuje: "Očekávejte drsnou thrashmetalovou nahrávku, která půjde ještě víc ke kořenům!" Jinými slovy, bude ještě rychlejší než dva roky starý předchůdce "D.E.V.O.L.U.T.I.O.N.". Již dříve v tomto roce se DESTRUCTION po osmi letech rozloučili s bubeníkem Marcem Reignem, který se rozhodl věnovat více pozornosti vlastní kapele VOLCANO. Novou náhradou se stal chlapík s pseudonymem Vaaver a pravděpodobně jde o polského bicmana Wawrzyniece Dramowicze, který s touto přezdívkou působil v kapelách UNSUN, INDUKTI či LUNATIC SOUL. "Ten chlápek je zvíře! Žádné naše album nebylo tak rychlé, neprodyšné a nemělo tolik šílených dvojšlapek jako ´Day of Reckoning´," tvrdí troufale Schmier.


destruction

Evergrey dokončili novinku

19. listopadu 2010 v 17:32 | Elina |  články
Švédským EVERGREY se po zásadní personální obměně konečně podařilo dokončit nové album. "Je úžasné poslouchat ten závan čerstvého vzduchu, který do kapely Marcus, Johan a Hannes přinesli. Přestože vyjma dvou skladeb byl všechen materiál připravený, ještě než do kapely přišli, všichni na desce zanechali svou nesmazatelnou stopu," líčí své dojmy z novinky pojmenované "Glorious Collision" kapelník Tom Englund. A dodává, že jde o nejrozmanitější album, jaké kdy EVERGREY udělali. Celkem bude obsahovat 13 skladeb a vyjde 28. února.


evergray

Kai Hahto informuje o stavu Wintersun

19. listopadu 2010 v 17:29 | Elina |  články
whintersun
Po četných odkladech, které způsobily několikaleté zpoždění, bychom se od finských WINTERSUN konečně mohli v dohledné budoucnosti dočkat druhého alba. "Vidím nadějně, že bych v prosinci mohl začít desku mixovat," odhaduje bubeník Kai Hahto (SWALLOW THE SUN), který spolu s Jarim Mäenpää (toho času v ENSIFERUM) projekt před šesti lety zakládal. "Problém je v tom, že moje počítačové vybavení takto rozsáhlý projekt nezvládne schroustat. Domluvil jsem se tedy s naším vydavatelem, že mi koupí nový počítač výměnou za to, že s WINTERSUN odehrajeme pár koncertů, abychom lidi ujistili, že stále ještě žijeme." WINTERSUN se tak objeví na třech zastávkách putovního Metalfestu a na slovinském Metalcampu.


spark-rockmagazine.cz

Tarja Turunen

18. listopadu 2010 v 9:58 | Elina |  články
Tarja TurunenPodrobnosti k novince bratrů Cavalerů

18. listopadu 2010 v 9:47 | Elina |  články
Igor a Max Cavalerovi už mají novinku svého sourozeneckého projektu CAVALERA CONSPIRACY připravenou delší dobu. Konečně však fanouškům prozradili také její název a odtajnili seznam skladeb. Jedenáctiskladbová fošna, jež vyjde v březnu příštího roku, ponese název "Blunt Force Trauma". Stejně jako debut, tak i novinku bráchům pomáhal produkovat a mixovat Logan Mader.


Cavaleri


Co nebylo na Řípfestu

18. listopadu 2010 v 9:46 | Elina |  články
Vánoce jsou za dveřmi a společnost MV COVER s.r.o. ve spolupráci s vedením Kulturního Zařízení Mĕsta Roudnice nad Labem pro Vás připravili velký předvánoční rockový koncert pod názvem "Co nebylo na Řípfestu". Při koncertu Kena Hensleyho na Řípu došlo k poruše varhan Hammond a to hned na začátku jeho vystoupení. Varhany Hammond B3 jsou velice důležitou součástí koncertních vystoupení Ken Hensleyho a tímto umělec mohl odehrát pouze dvě skladby a ne celý koncert, tak jak bylo připraveno, a všichni se na Kena moc těšili. Velmi špatné počasí, které bylo celý týden před konáním Řípfestu,  způsobilo též to, že nemohly vystoupit české skupiny VOTCHI a NAVOSTRO, které měly dlouho připravovaný Řípfest zahajovat. Hlavní pořadatelé ze společnosti MV COVER s.r.o. nebrali tuto nešťastnou situaci lehkovážnĕ a proto se dohodli se svými partnery a s vedením Kulturního Zařízení Mĕsta Roudnice nad Labem o uspořádání tohoto předvánočního koncertu. MV COVER s.r.o skutečnĕ tedy nabízí to, co nebylo na Řípfestu, a to celovečerní koncert v čele s Kenem Hensleym s jeho současnou kapelou LIVE FIRE. Jako předkapely se představí skupiny BLUE ROCKET, VOTCHI a NAVOSTRO. Pořadatelé ze společnosti MV COVER s.r.o. řekli: "Varhany budou tentokrát fungovat a Ken Hensley odehraje celovečerní koncert. Návštĕvníci se mají na co tĕšit.",,,

Sirenia dokončila novinku

18. listopadu 2010 v 9:45 | Elina |  články
Norská SIRENIA po loňském vydařeném albu "The 13th Floor" dokončila jeho nástupce "The Enigma of Life". Kapelník Morten Veland se o dvanáctiskladbové novince chystané na 21. ledna vyjádřil tento týden následovně: "Právě jsme od lidí z finského Finnvox studia obdrželi její master. S výsledkem, který je zhudebněním takřka dvou let tvrdé práce, jsme velice spokojeni a nemůžeme se dočkat, až se o nové skladby podělíme se svými fanoušky. Doufáme, že pro vás deska bude kvalitním posluchačským zážitkem." Doplňme, že v pořadí již pátá studiovka SIRENIE bude teprve druhou deskou, na které se blýskne španělská zpěvačka Ailyn.

Sirenia

8.11-14.11

15. listopadu 2010 v 14:56 | Elina |  články
pondělí.......................20
úterý.....................21
středa........................20
čtvrtek..................28
pátek..........................23
sobota...................20
neděle.........................36


celkem:......................168Mooooc vááám děkujů :)*