Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Leden 2011

24.1.-30.1

31. ledna 2011 v 14:00 | Elina |  články
pondělí............36
úterý................51
středa..............66
čtvrtek..............86
pátek...............62
sobota.............44¨
neděle.............64

celkem:..........409

Páni zatím rekord. Moc vám děkuju.

Je novým zpěvákem VELVET REVOLVER Colery Taylor?

31. ledna 2011 v 13:58 | Elina |  články
Corey Taylor

VELVET REVOLVER přiznávají, že zpěvák, kterého si vyhlídli jako nástupce Scotta Weilanda, není žádným nováčkem, ale známou personou rockové scény. Zároveň má jít o zpěváka, který je mladší a "tvrdší" než zbytek kapely. I v návaznosti na tyto indicie se mezi fanoušky začíná šeptat, že třetí desku VELVET REVOLVER nazpívá Corey Taylor (STONE SOUR, SLIPKNOT). Ten přitom s kapelou zkoušel už během léta 2009 a dokonce měli společně nahrát několik demosnímků. Čerstvě se situaci pokusil rozlousknout redaktor magazínu billboard, když se Taylora zeptal napřímo, zda-li se stal novým zpěvákem VELVET REVOLVER. "Pokračování příště," ukončil rozhovor se smíchem zpovídaný Taylor. Vedou k němu i další stopy. "Už jsme to jednou málem dali dohromady. Tehdy však nebyla vhodná doba, působil v jiné kapele," řekl už dřív bubeník Matt Sorum.

spark-rockmagazine.cz

SYMPHONY X - Stroje proti lidem

31. ledna 2011 v 13:55 | Elina |  články
Symphony x
SYMPHONY X by už brzy chtěli vydat své osmé studiové album, kterému dali název "Iconoclast". "Momentálně řešíme postprodukční záležitosti, takže už je skoro hotové," přibližuje současný stav věcí zpěvák Russell Allen. "Mix je hotový, ještě sfouknout mastering a zakrátko může deska vyjít. Rozhodně se tak stane ještě během prvního čtvrtletí tohoto roku. Grafika je rovněž hotová, už jen zbývá pořídit nějaké promo fotky." Textově se SYMPHONY X pustili do zpracování známých "terminátorovských" témat vycházejících z premisy, že jednoho dne přeberou stroje nadvládu nad lidmi. "Nejde však o klasický koncept, jednotlivé skladby nejsou nijak propojené," objasňuje Allen.

spark-rockmagazine.cz

MIke Tramp - Lev v cirkuse

31. ledna 2011 v 13:52 | Elina |  články
Tramp cirkus
Mike Tramp, známý především jako lídr hairmetalových WHITE LION, připravil na 28. března vydání druhého alba "Stand Your Grand" svého projektu MIKE TRAMP & THE ROCK ´N´ ROLL CIRCUZ. Album vznikalo v jeho rodné Kodani, kde jej pětice nahrávala téměř celé naživo v Medley Studios ve vlastní produkci. O mix se postaral Jacob Hansen, který je stejně jako tvůrce obalu Karsten Sand, známý například díky spolupráci s krajany VOLBEAT.

KISS plánují nástup do studia

29. ledna 2011 v 20:38 | Elina |  články
Kiss
Tommy Thayer prozradil, že KISS se pravděpodobně v březnu vypraví do studia nahrávat své nové album. "Začínáme pracovat na nějakých nových skladbách, stejným způsobem jako naposledy v případě ´Sonic Boom´. Takže jen my sami, bez nějakého plánu a až budou napsané, odzkoušíme je a nahrajeme. Takhle nám to vyhovuje," prozradil kytarista na letošním veletrhu NAMM. A stejně jako "Sonic Boom" i novinku bude produkovat Paul Stanley. "Paul ví líp než kdokoliv jiný jak má deska KISS znít," konstatoval Thayer. A jak odhadl, album by mohlo vyjít ještě letos.

spark-rockmagazine.cz

APOCALYPTICA - "Strong Enough"

28. ledna 2011 v 18:09 | Elina |  články

youtube.com

Zemřel Henrik Ostergaard

28. ledna 2011 v 8:10 | Elina |  články
Henrik Ostergaard
Ve věku 47 let včera ráno (27. 1., 9:18) zemřel Henrik Ostergaard, zakladatel a lídr hardrockových DIRTY LOOKS. Původem rodákovi z Dánska se už v minulosti stal málem osudný alkohol, přesto to s DIRTY LOOKS táhl dál a od roku 2007, kdy se jeho život poprvé ocitl nad propastí, vydali ještě tři alba. V poslední době se kromě hraním v kapele živil také jako autodopravce. Podle koronera zemřel Ostergaard přirozenou smrtí.

spark-rockmagazine.cz

VINTERSORGR - Detaily k novince

27. ledna 2011 v 13:03 | Elina |  články
Vintersorg
Po loňském albu BORKNAGAR se s novinkou hlásí také VINTERSORG. Počin "Jordpuls" vyjde 25. března u Napalm Records. "Folkmetalové hymny se na albu potkávají s ledově chladnými blackmetalovými pasážemi a severskými melodiemi," píše kapela v průvodních promo materiálech. Všech devět skladeb bude zpívaných ve švédštině a tradičně se můžeme těšit na filozoficky hluboké průzkumy lidské nátury a přírody.

Erotikon Toma G. Fischera

27. ledna 2011 v 13:00 | Elina |  články
Tom Gabriel Fischer
Tom Gabriel Fischer zřejmě potřebuje zainvestovat novou desku TRIPTYKON z vlastní kapsy a tak se rozhodl prodat věci, které měly původně sloužit pouze jako výstavní exponáty svého druhu, jediné na světě. Co však s nimi nový majitel(ka) udělá, už asi neovlivní. Zdá se totiž, že dva unikátní vibrátory, které nabízí, jsou použitelné. Za model "krucifix" neboli Phallus I/2011 bude muset dát případný zájemce 550 amerických dolarů, Phallus II/2011 vyjde levněji na 290 dolarů. Na další Fischerova nehudební dílka můžete kouknout zde.        ↓

WINDS OF PLAGUE - Připraveni vyrukovat s novinkou

27. ledna 2011 v 12:55 | Elina |  články
Winds Of Plague
Deathcorová šestice WINDS OF PLAGUE dokončila nahrávání svého nového alba, které pojmenovala "Against the World". 19. dubna ho vydá firma Century Media Records. Fanoušci se mohou těšit také na účast hned několika hostů, mezi nimiž nechybí frontman HATEBREED Jamey Jasta, kytarista hardcorových TERROR Martin Stewart, Drew York ze STRAY FROM THE PATH či Mattie Montgomery z FOR TODAY. Produkci kapele zajistil Matt Hyde, který v minulosti spolupracoval např. s jmenovanými HATEBREED anebo taky se SLAYER.

spark-rockmagazine.cz

Mrkněte na obal nových SAMAEL

26. ledna 2011 v 18:14 | Elina |  články
Samael
"Lux Mundi" neboli "Světlo světa" - tak se bude jmenovat v dubnu vycházející novinka Švýcarů SAMAEL. Kapela nově zveřejnila její obal. "Představoval jsem si shluk paprsků směřujících anebo končících ve středu obalu, aniž bych nějak víc uvažoval nad dalšími motivy. Prostě černá na černé, matná a lesklá, aby byly ty paprsky vidět," přibližuje svou prvotní ideu, kterou nakonec zpracoval bubeník formace SLUDGE Patrick Pidoux, zpěvák Vorph. "Jde o názorné ztvárnění oka, které reprezentuje zrak, první lidský smysl, který byl schopen zachytit světlo," vysvětluje Pidoux, jenž kapele zpracoval obaly už pro dvě poslední alba "Above" a "Solar Soul".        ↓

KAMPFAR - Detaily k novince

26. ledna 2011 v 18:11 | Elina |  články
Kampfart
Norští blackmetalisté KAMPFAR chystají na 25. března evropské vydání své novinky "Mare". Následovníka tři roky starého počinu "Heimgang" kapela nahrávala spolu s Peterem Tägtgrenem v jeho Abyss studiu a opět se máme těšit na ledově mrazivé riffy, lyrické klavírní pasáže a syrový skřehot frontmana Dolka. Níže koukněte na tracklist a na obal a na MySpace profil kapely zamiřte poslechnout první hudební ukázky.

SERENITY - " The Chevalier"

26. ledna 2011 v 18:07 | Elina |  články

youtube.com

První info k novince AMORPHIS

26. ledna 2011 v 18:05 | Elina |  články
Amorphis
Finští AMORPHIS jsou neúnavní a pomalu dokončují své nové album. V pohotovosti tak je opět i baskytarista NIGHTWISH Marco Hietala, který s kapelou nahrává jako už tradičně vokály, kreslíř Travis Smith a samozřejmě i textař Pekka Kainulainen, který opět otevřel stránky Kalevaly. Novinka bude vyprávět příběh nejdůležitější postavy finské mytologie, boha Väinämöinena, jenž je podle mnohých samotným tvůrcem světa. AMORPHIS mají rozpracovaných patnáct skladeb, na základní edici desky se jich však objeví deset nebo jedenáct. Koncem měsíce putuje materiál do mixu.

spark-rockmagazine.cz

PEARL JAM dostanou k dvacetinách dokument

26. ledna 2011 v 18:03 | Elina |  články
Pearl jam

PEARL JAM slaví dvacetiletku a jako narozeninový dárek nejen pro ně, ale především pro fanoušky, dává režisér Cameron Crowe dohromady bilanční dokument. "Bylo zvláštní koukat se na záběry, které ani nevím, že někdo natáčel," přibližuje své pocity ze zhlédnutí dosavadního materiálu baskytarista Jeff Ament. Kromě dokumentu, který snad vyjde ještě letos, by se měli fanoušci dočkat rovněž luxusních reedicí alb "Vs." a "Vitalogy", doplněných o několik dosud neslyšených bonusových kousků. Ovšem! "Nejsme kdovíjací nostalgici, jsme připraveni začít pracovat na nových skladbách," slibuje Ament.


spark-rockmagazine.cz

Detaily k novince AGNOSTIC FRONT

26. ledna 2011 v 15:29 | Elina |  články
Agnostic Front
AGNOSTIC FRONT jsou připraveni vydat nové album "My Life My Way". Stane se tak 4. března prostřednictvím Nuclear Blast. Třináct songů kapela nahrávala ve floridských Mana Studios ve spolupráci s jejich majitelem Erikem Rutanem (HATE ETERNAL) a taky se zpěvákem MADBALL Freddym Cricienem. Koukněte na tracklist i na artwork, který je dílem Todda Hubbera, s nímž frontman Roger Miret spolupracuje rovněž při výrobě oblečení vlastní značky American Made Kustom.

Ozzy Osbourne - "Let It Die"

26. ledna 2011 v 14:55 | Elina |  články


youtube.com

17.1-23.1

24. ledna 2011 v 14:55 | Elina |  články
pondělí........51
úterý...........55
středa.........53
čtvrtek........56
pátek..........48
sobota........56
nedelě........53

celkem:.......372

Moc vám všem děkuju. :) :*

SONS OF SEASONS - Detaily k novince

23. ledna 2011 v 15:55 | Elina |  články
Sons Of Seasons
Symfometalový projekt SONS OF SEASONS, vedený klávesákem KAMELOT Oliverem Palotaiem, má připraveno nové album. Pod názvem "Magnisphyricon" ho vydá 1. dubna prostřednictvím Napalm Records. Kapela slibuje, že novinka bude mixem technické náročnosti a zapamatovatelných melodií, který, ostatně doručila už na svém debutu "Gods of Vermin" v roce 2009. A stejně jako prvotinu i novinku svým hlasem ozdobí Palotaiova drahá polovička, Simone Simons z EPIKY. Hlasem číslo jedna nadále zůstává Henning Basse z METALIUM a ústřední dvojici doplňují ještě kytarista Pepe Pierez (ANCIENT CURSE), baskytarista Jürgen Steinmetz a bubeník Daniel Schild, který v minulosti doprovázel například Blaze Bayleyho.

WITHIN TAMPTATION uvolnili první singl

22. ledna 2011 v 17:00 | Elina |  články
within temptation
Holandští WITHIN TEMPTATION by svou novinku "Unforgiven" měli vydat koncem března. Dvanáct skladeb, které nabídne, bude - jak už kapela dříve informovala - inspirováno komiksy Stevena O´Connella a podle kytaristy Roberta Westerholta se kapela odklonila od zvuku svých předešlých alb. Jako první měl včera svou rádiovou premiéru singl "Faster", který si prostřednictvím youtube můžete poslechnout níže.    ↓