Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Únor 2011

21.2. -27.2.

28. února 2011 v 19:28 | Elina |  články
pondělí...........68
úterý..............62
středa.............50
čtvrtek............71
pátek..............46
sobota............48
neděle............61

celkem:...........406

Moc děkuju :)

Stave Perry se vrací k hudbě

27. února 2011 v 17:53 | Elina
Steve Perry se vrací k hudbě
Býval neodmyslitelnou součástí JOURNEY, až do chvíle, než ho kapela v roce 1998 nahradila. A ač nedávno projevil zájem o návrat, kapelník Neal Schon ho odmítl. A tak se Steve Perry pustil do práce na vlastním albu, s nímž naváže na svou sólovku z roku 1994 "For the Love of Strange Medicine". "Tak před rokem a půl mě napadlo, že bych se mohl k hudbě zase vrátit," říká charismatický zpěvák, který se v posledních letech živil v oboru zemědělství. "Během té doby jsem napsal asi padesátku skladeb. Nikdy by mě nenapadlo, že se budu hudbě ještě někdy věnovat, ale rozhodl jsem se to zkusit a uvidíme, co z toho vznikne." Ačkoliv nechce předesílat žádné konkrétní termíny, do nahrávání se prý určitě pustí. "Některé skladby zní povědomě, jiné zcela současně a další lze těžko někam zařadit," uzavírá čerstvě dvaašedesátiletý Perry.

spark-rockmagazine.cz

WARRANT mají kontrak pro vydání novinky

27. února 2011 v 17:51 | Elina |  články
WARRANT mají kontrakt pro vydání novinky
Už v únorovém Sparku jsme se zmínili o současných aktivitách hairmetalových WARRANT. Své poslední album "Born Again" z roku 2006 vydala kapela u labelu Cleopatra, s chystanou novinkou ji aktuálně podepsali italští Frontiers Records. Firma avizuje, že deska pracovně nazvaná "Rockaholic" by mohla vyjít už v květnu. "Myslím, že se nám podařilo zachytit minulost i současnost. Ve skladbách jako jsou ´Tears in the City´ nebo ´Sex Ain´t Love´ je dostatek osmdesátkových vibrací, aby dokázaly oslovit naše skalní fanoušky a zároveň jim představit naši novou tvorbu," říká baskytarista Jerry Dixon.
spark-rockmagazine.cz

KYPCK - "Alleya Stalina"

27. února 2011 v 17:49 | Elina |  články

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

DEEP PURPLE začnou dělat na nových skladbách

26. února 2011 v 11:14 | Elina |  články
DEEP PURPLE začnou dělat na nových skladbách
Fanoušci DEEP PURPLE čekají na nové album svých oblíbenců už šestým rokem, od vydání "Rapture of the Deep" (2005). Jejich tužby by mohly být v dohledné budoucnosti vyplněny. Ian Gillan na tiskové konferenci v Mexiku naznačil, že by kapela mohla začít pracovat na nových skladbách: "Už je asi na čase, ne? Brzy se sejdeme a začneme dělat na nových věcech. A pokud nás to bude bavit, pravděpodobně přijde na řadu album. Uvidíme, jak vše půjde, žádný plán nemáme. Z různých míst jsme však popostrkováni k tomu, abychom už s DEEP PURPLE zase něco nahráli."
spark-rockmagazine.cz

NOVEMBER´S DOOM nahrávali s Anneke

26. února 2011 v 11:12 | Elina |  články
NOVEMBER´S DOOM nahrávali s Anneke
Americké doommetalové stálice, NOVEMBER´S DOOM, ohlašují vydání svého osmého studiového alba "Aphotic". 10. května jej do světa vypustí vydavatelství The End Records. "Jedním z našich cílů je neopakovat se. Snažíme se pokaždé pobízet sami sebe a přicházet s něčím novým, ovšem uchovat si přitom náš typický zvuk. Věříme, že se nám to s ´Aphotic´ povedlo a že jsme svou tvorbu posunuli do nových hudebních teritorií," říká frontman Paul Kuhr. Kapele tentokrát byla nápomocná ladná Anneke van Giersbergen a houslistka Rachel Barton Pine ze spřízněných EARTHEN GRAVE.

Zemřel Phil Vane

24. února 2011 v 10:17 | Elina |  články
Zemřel Phil Vane
Pravdivost informace sice dlouho nikdo nepotvrzoval, nakonec se však ozvali sami členové kapely - zpěvák a zakladatel legendárních crusterů EXTREME NOISE TERROR, Phil Vane, zemřel. "Zvěsti jsou pravdivé. Mrzí nás, že musíme oznámit, že Phil před pár dny zemřel. Brzy vydáme úplné prohlášení, teď se však s tou strašlivou ztrátou musíme srovnat," uvedla kapela. Šestačtyřicetiletý Vane zemřel už ve čtvrtek, 17. února, patrně ve spánku. Připomeňme si vystoupení kapely na festivalu Obscene Extreme z roku 2008.

PRIMORDIAL zveřejnili detaily k novince

24. února 2011 v 10:14 | Elina |  články
I
PRIMORDIAL zveřejnili detaily k novince
Irští pohané PRIMORDIAL se se svou novinkou "Redemption at the Puritan´s Hand" přihlásí 26. dubna. "Kdybych to měl shrnout, řeknu, že tohle je album ,smrti'," nabízí první hodnocení frontman Alan Nemtheanga. "Nejde o koncepční nahrávku, ale množství témat se točí okolo smrtelnosti a toho, jak se s ní vyrovnáváme." Mrkněte na tracklist a na přebal a kromě data vydání se těšme také na 5. červen, kdy PRIMORDIAL vystoupí na

PEZAGUS - "Hauting Me"

24. února 2011 v 10:12 | Elina |  Klipy
spark-rockmagazine.cz
youtube.com

BETWEEN THE BURIED AND ME - Dvě alba na obzoru

24. února 2011 v 10:07 | Elina |  články
BETWEEN THE BURIED AND ME - Dvě alba na obzoru
Pokrokoví metalcoristé BETWEEN THE BURIED AND ME dospěli po deseti letech existence a šesti studiových albech k názoru, že je načase vydat bestofku. Tedy, možná ani ne tak oni sami, jako label Victory, odkud přesedlali k Metalblade, u nichž v dubnu vydají regulérní novinku "The Parallax: Hypersleep Dialogues". Buď jak buď, od 29. března bude k dispozici třídisková kolekce nazvaná jednoduše "Best of". Dvacet kousků na CD doplní čtyři videoklipy a hlavně pak pět bonusových songů, dosud ve fyzické podobě nevydaných. Další obsah bude exkluzivně k dispozici digitálně.
spark-rockmagazine.cz

Arakain - " Forsage"

23. února 2011 v 11:30 | Elina |  článkyyoutube.com

SARKE podruhé

23. února 2011 v 11:26 | Elina |  články
Sarke
Norští SARKE, hudební dítko Thomase Bergliho aka Sarkeho (KHOLD, TULUS, ad.) a Nocturna Culta z DARKTHRONE, připravili své druhé album "Oldarhian". Kapela, která se se svým dva roky starým debutem "Vorunah" představila i na pódiu Brutal Assaultu slibuje, že i novinka bude v jádru rocková, ovšem značně metalizovaná. "Naše hudba čerpá inspiraci od rockových velikánů let sedmdesátých, speedmetalových kapel let osmdesátých a z black metalu let devadesátých. Promíchejte to dohromady naší tvůrčí silou a dostanete čirý temný rock, který zní syrově a upřímně," komentuje Sarke.

Další zvěrstva Nikkiho Sixxe

22. února 2011 v 10:20 | Elina |  články
Nikki Sixx
Nikki Sixx vydá svůj nový knižní počin "This Is Gonna Hurt: Music, Photography And Life Through The Distorted Lens Of Nikki Sixx" 12. dubna. O tři týdny později, 3. května, bude čtivo následovat stejnojmenné album jeho projektu SIXX: A.M., které poslouží jako ideální soundtrack. První singl z jedenáctiskladbové fošny, "Lies of the Beautiful People", se do rádií dostane už 1. března, poslechnout ho můžete níže.spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Zetro má novou kapelu

22. února 2011 v 10:17 | Elina |  články
hatriot
Milovníci thrash metalu zbystřete! Někdejší křikloun EXODUS, Steve Zetro Souza, nejenže by měl brzy vydat debutové album svého tribute projektu AC/DZ (na němž se podílela i pěkná řádka hvězdných hostů), nově dal dohromady zbrusu novou kapelu. Pod názvem HATRIOT okolo sebe nakupil čtyři mladé muzikanty, mezi nimiž nechybí ani jeho vlastní syn, baskytarista Cody Souza. Kapela sice nemá kontrakt a teprve na jaře se chystá poprvé koncertovat, nicméně ze svého repertoáru už uvolnila první skladbu a zní víc než slibně.

spark-rockmagazine.cz

Opět kompletní COCOTTE MINUTE míří na turné

22. února 2011 v 10:15 | Elina |  články
Cocotte Minute
COCOTTE MINUTE jsou opět v plné síle a už 4. 3., kdy se rozjedou na společné turné s HORKÝŽE SLÍŽE, se to chystají všem dokázat. Prázdné místo za bicími obsadil nekompromisní disko profesor David, pro obsazení postu baskytaristy nakonec kapela sáhla do svých stávajících řad a rekrutovala multiinstrumentalistu Přému, který hrál v kapele dosud výhradně na kytaru.

14.2.-20.2.

21. února 2011 v 12:21 | Elina |  články
pondělí...............66
úterý...................48
středa.................53
čtvrtek.................40
pátek...................61
sobota.................67
neděle..................47


celkem:.............382

Moc děkuju :)

Alice Cooper má hotovo

21. února 2011 v 12:19 | Elina |  články
Alice Cooper
Alice Cooper oznámil, že dokončil práce na svém novém albu "Welcome 2 My Nightmare". A jak již název napovídá, naváže tak na svou první sólovku z roku 1975 "Welcome to My Nightmare". I tentokrát novinku Cooperovi pomáhal produkovat Bob Ezrin, který stojí i za jeho dalšími hity jako je například nesmrtelná "School´s Out" či "Billion Dollar Babies". "Myslím, že příběh je kvalitní, ale přišla řeč na ´Welcome to My Nightmare´, což byl náš největší triumf," vzpomíná Alice, "pak Boba napadlo, co kdyby měl Alice další noční můru? Hned na to jsme napsali tři nové skladby. Opravdu se do toho zažral. Jeho duše je temnější, než ta má." Kdy přesně novinka vyjde, se zatím neví.

spark-rockmagazine.cz

Demonaz vydá solovku

21. února 2011 v 12:17 | Elina |  články
Demonaz
Harald Nævdal aka Demonaz z IMMORTAL vydá 1. dubna u Nuclear Blast svou první sólovku. Devítiskladbový počin ponese název "March of the Norse" a ačkoliv je úváděný jako muzikantova sólovka, ve skutečnosti se na ní podílel i Abbath, bubeník Armagedda a kytarista Ice Dale, tedy nejen členové spjatí s IMMORTAL, ale de fakto sestava, která stojí i za projektem I, který se prezentoval v roce 2006 výtečným albem "Between Two Worlds". Mrkněte na tracklist, na obal a poslechněte si i dema dvou Demonazových skladeb, ať víte, co čekat.

AC/DC vydají živák

21. února 2011 v 12:13 | Elina |  články
AC/DC
Zpěvák AC/DC Brian Johnson prozradil, že zhruba za šest týdnů kapela vydá živák, který doplní rovněž live DVD. "Máme nové live album, které jsme natáčeli v Argentině, na konci našeho posledního turné, tedy někdy v září," řekl Johnson. "Bylo tam asi tři sta tisíc lidí a byla to paráda. Natáčeli jsme vše asi dvanácti kamerami, zvukaři byli taky parádní, náramně jsme si to užili." Koukněte na tracklist, nabitý klasickými peckami…

ROTTEN SOUND - " Hollow"

19. února 2011 v 11:15 | Elina |  články

spark-rockmagazine.cz
youtube.com