Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Březen 2011

ZZ TOP makají na novince

31. března 2011 v 14:52 | Elina |  články
ZZ TOP makají na novince
Vousatí klasici ZZ TOP se momentálně nacházejí uprostřed nahrávání svého nového alba, kterým po osmi letech navážou na svůj zatím poslední počin "Mescalero". Podle Billyho Gibbonse by novinka mohla vyjít koncem roku. Kapela na desce pracuje v domovském Houstonu, ale také ve studiu v Los Angeles. "Mám tam takové menší studio," vysvětluje Gibbons. "Je to uklidňující, mít možnost odskočit si do Kalifornie a pak se zase vrátit do Texasu." Zvukově bychom od kapely, která se na scéně pohybuje už více než čtyřicet let, žádné velké změny čekat neměli. "Stále děláme jen pořádný hluk. Stále se udržujeme v roli interpretů blues. Nemůžeme ho vymyslet, vymyšleno už bylo, ale můžeme ho hrát po svém," uzavírá prozaicky Gibbons.
spark-rockmagazine.cz

PAIN OF SALVATION - "Where it Hurts"

31. března 2011 v 14:50 | Elina |  Klipy


spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Chino Moreno má nový projekt

31. března 2011 v 14:49 | Elina |  články
Chino Moreno má nový projekt
Frontman DEFTONES Chino Moreno prozradil, že pracuje na společném projektu se svým kamarádem kytaristou Shaunem Lopezem z FAR. "Jsme sousedi a už v minulosti jsme spolu něco podnikali, ale až teď jsme začali i nahrávat. Je to takový minimalistický projekt, podobný hudbě, kterou rád poslouchám, když si zrovna nevyřvávám plíce z těla. Jeho pracovní název zní CROSSES a máme skoro hotových už šestnáct songů. Obvykle na tom pracujeme čtyři až pět hodin denně," řekl Moreno s tím, že dvojici ještě pomáhá třetí kamarád, jistý Scott Chuck. Příliš dalších detailů zveřejňovat nechce, aby nebudil velký povyk a s ním jdoucí očekávání. Připustil však, že by se CROSSES v budoucnu mohli prezentovat nějakými EP anebo skladbami uvolněnými ke stažení.
spark-rockmagazine.cz

Co kutí Jesper Stromblad?

31. března 2011 v 14:48 | Elina |  články
Co kutí Jesper Strömblad?
Jestli vás při hltání novinek kolem IN FLAMES napadlo, co zrovna dělá jejich bývalý kytarista Jesper Strömblad, který je loni opustil, aby se vypořádal se svými alkoholovými démony, tak je tu na vaši otázku odpověď. Jako by se v posledních týdnech se švédskými all star projekty roztrhl pytel a Strömblad je tak čerstvě ve styku se svým někdejším kytarovým parťákem z IN FLAMES Glennem Ljungströmem (v kapele působil mezi lety 1993 - 1997) a společně rozjíždějí mašinu nazvanou THE RESISTANCE. A jména dalších zúčastněných jí na zajímavosti ještě přidávají - za mikrofon se postavil bývalý zpěvák THE HAUNTED Marco Aro (ke slyšení na deskách "Made Me Do It" z roku 2000 a "One Kill Wonder" z roku 2003), za bicími sedí Chris Barkensjö z CARNAL FORGE a na basu formaci doplňuje Alex Losbäck, jinak v současnosti frontman deathmetalových melodiků DESPITE. Nic konkrétnějšího se zatím neví, každopádně další novinky máme očekávat v nejbližších dnech…
spark-rockmagazine.cz

Blaze v nesnázích

31. března 2011 v 14:46 | Elina |  články
Blaze v nesnázích
Už se zdálo, že Blaze Bayley smůlu ze svých pat nadobro odlepil, zpěvák však přichází s dalšími znepokojivými novinkami. "Drazí fanoušci, kvůli finančním a zdravotním důvodům, jsem byl nucen rozpustit svou kapelu," informoval stroze Blaze s tím, že plné oficiální prohlášení vydá v dohledné budoucnosti. "Doufám, že mě mí fanoušci budou podporovat i v mých dalších projektech." Několik málo festivalových vystoupení naplánovaných na léto každopádně Blaze slíbil odehrát, koncerty anglického turné však přesunul na prosinec.
spark-rockmagazine.cz

Břitevní nominace v extrémním kabátu

29. března 2011 v 14:47 | Elina |  články
Břitevní nominace v extrémním kabátu
Sobota 2. dubna se ponese ve znamení vyhlášení nominací 10. ročníku cen tvrděrockových publicistů Břitva 2010, čehož nedílnou součástí bude rovněž vyhlášení 4. až 10. místa dlouhodobě vyhlašované speciální ankety Osobnost scény. Stane se tak formou deathgrindově zaměřeného koncertu, který se uskuteční v brněnském klubu Melodka. Jednou z jeho hvězd bude vyškovská grindující formace PIGSTY, která své běsnění dotáhla k zatím nejvyspělejšímu albu i doprovodnému časosběrnému videodokumentu. Dále se představí velezkušení uherskohradišťští veteráni MELANCHOLY PESSIMISM, kteří loni prožili úspěšný albový návrat po několika letech, stejně jako neméně protřelí ostravští DISFIGURED CORPSE, jejichž rok starou desku možno označit za dosavadní vrchol. Převládající grindcorové zaměření akce potvrdí rovněž dvojice velmi spřízněných brněnských kapel, konkrétně humorem sršící SPINELESS FUCKERS a jejich kolegové MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, kteří speciálním koncertem za účasti většiny bývalých členů oslaví desetiletí své existence.


spark-rockmagazine.cz

QUEENSRYCHE pojmenovali novinku

29. března 2011 v 14:45 | Elina |  články
QUEENSRŸCHE pojmenovali novinku
QUEENSRŸCHE na novém albu pracují již několik měsíců, ovšem teprve teď zveřejnili jeho název. Je poměrně temný - "Dedicated to Chaos", což v doslovném překladu znamená, že novinka bude věnována chaosu. Na co tím kapela naráží, vysvětluje frontman Geoff Tate: "Dnešní doba jde rychle vpřed a v tomto rytmu ji bude následovat i naše novinka. Je to takový experiment ukotvený v impulsech číselného kódu. Bez sluchátek se tentokrát neobejdete." Co tím zpěvák přesně myslel, se dozvíme v průběhu léta, v jehož polovině deska vyjde u Loud & Proud Records.


spark-rockmagazine.cz

Alice Cooper odkládá vydání novinky

29. března 2011 v 14:44 | Elina |  články
Alice Cooper odkládá vydání novinky
V dubnovém Sparku se budete moci dočíst podrobnosti o chystané novince Alice Coopera "Welcome 2 My Nightmare". Jednu informaci je však už teď třeba aktualizovat. Původně se totiž mluvilo o tom, že deska vyjde na přelomu léta a listopadu, Alice však své rozhodnutí změnil. "Vyjde až příští rok," řekl, "nejdřív musíme obrazit všechny festivaly, což bude pořádná nálož. Následovat bude turné Welcome To My Nightmare Part Two - Welcome 2 My Nightmare, což bude totální noční můra, už se skoro nemůžu dočkat. Nejbližší koncerty budou sranda, ale ty co přijdou potom, noční můra, to bude něco nadpozemského!"
spark-rockmagazine.cz

THIN LIZZY uvažují o nahrání alba

28. března 2011 v 20:26 | Elina |  články
THIN LIZZY uvažují o nahrání alba
Po smrti Phila Lynotta přibývaly do diskografie THIN LIZZY pouze živáky a výběrové kompilace. To už by však do budoucna nemuselo platit. Kytarista Scott Gorham, který je v omlazené šestičlenné sestavě spolu s bubeníkem Brianem Downeyem jediným, kdo pamatuje klasickou éru let sedmdesátých, naznačil, že by kapela mohla nahrát nové studiové album. "Ze strany našich fanoušků je to nejčastější dotaz - jestli nahrajeme něco nového," přiznává Gorham. "Zdá se, že fanoušci téhle sestavě věří, což jim nemohu mít za zlé. Prošli jsme si spolu krušnými chvílemi. Ricky má rozepsaných několik parádních textů a s takovým množstvím talentu, kolik ho v THIN LIZZY momentálně je, bychom, myslím, mohli dát dohromady pár kvalitních kousků. Přinejmenším o tom teď můžeme alespoň uvažovat, což dřív neplatilo." Dodejme, že Gorhama s Downeyem v sestavě momentálně kromě zpěváka Rickyho Warwicka doplňují ještě kytarista DEF LEPPARD Vivian Campbell, baskytarista Marco Mendoza a klávesák Darren Wharton.
spark-rockmagazine.cz

ABSOLUTE POWER - NWOBHM v podání NAPALM DEATH

28. března 2011 v 20:25 | Elina |  články
ABSOLUTE POWER - NWOBHM v podání NAPALM DEATH
ABSOLUTE POWER - to je formace, ve které své síly spojilo několik jmen z toho nejextrémnějšího ranku, aby však vyjádřili svůj obdiv k NWOBHM. V sestavě najdeme Shanea Emburyho a Mitche Harrise z NAPALM DEATH, jejich dvorního producenta Russe Russella, který se chopil kytary, bývalého bubeníka deathmetalových veteránů BENEDICTION Iana Treaceyho, a za mikrofonem Simona Efemeyho, dalšího producenta, který spolupracoval například s PARADISE LOST nebo CROWBAR. Komu by tato pětice nestačila, jako hosté se na eponymním debutu objeví Tim "Ripper" Owens (ex-JUDAS PRIEST, ICED EARTH) a taky kytarista NWOBHM veteránů DIAMOND HEAD Brian Tatler. Deska jim vyjde 9. května, vzorky jdou poslouchat samozřejmě už teď na MySpace.
spark-rockmagazine.z

21.3. až 27.3.

28. března 2011 v 20:23 | Elina |  články
pondělí............58
úterý...............50
středa..............58
čtvrtek.............56
pátek...............50
sobota..............52
neděle..............52

celkem:...............376


Moc děkuju :)

MELECHESH - "Grand Gathas Of Baal Sin"

27. března 2011 v 19:47 | Elina |  Klipy

spark-rockmagazine.cz

Wilson a Akerfeldt se chystají nahrávat

27. března 2011 v 19:45 | Elina |  články
Wilson a Åkerfeldt se chystají nahrávat
Steve Wilson (PORCUPINE TREE) a Mikael Åkerfeldt (OPETH) dokončili psaní skladeb pro svůj nový společný projekt, pracovně nazvaný "Storm Corrosion". "Ještě nás čeká spousta práce s nahráváním, ale vydání bychom měli zvládnout zkraje příštího roku," prohlásil Wilson. "Hudba, jakou společně tvoříme, nepřipomíná nic, co jsme dělali v minulosti. Dá se říct, že jde o materiál, který bychom s našimi domovskými kapelami hrát ani nemohli. Sdílíme spolu vášeň pro velmi experimentální až obskurní desky, svého druhu až orchestrální. A něco takového jsme sami chtěli už dlouho udělat. Je to na hony vzdálené metalu, na hony vzdálené čemukoliv, co kdy Mikael stvořil, včetně alba ´Damnation´ od OPETH. A je to i na hony vzdálené čemukoliv, co jsem kdy udělal já, ačkoliv určité prvky mé tvorby i tyhle nové věci nesou. Ta deska bude hodně orchestrální, se spoustou smyčců, kytar a vokálů. Skladby jsou dost dlouhé a ubírají se nečekanými směry, svým způsobem ta deska tedy bude skoro melodramatická. A sami jsme se shodli, že se asi najde dost posluchačů, kteří ji budou nenávidět. No, to možná přeháním, věřím, že mnoha lidem se bude líbit, ale většinu určitě překvapíme," řekl již dříve k novému materiálu Wilson.Steve Wilson (PORCUPINE TREE) a Mikael Åkerfeldt (OPETH) dokončili psaní skladeb pro svůj nový společný projekt, pracovně nazvaný "Storm Corrosion". "Ještě nás čeká spousta práce s nahráváním, ale vydání bychom měli zvládnout zkraje příštího roku," prohlásil Wilson.

BRUTAL GODZ míří do studia

27. března 2011 v 19:44 | Elina |  články
BRUTAL GODZ míří do studia
BRUTAL GODZ, projekt založený bratry Holzwarthovými - Alex (bicí, RHAPSODY OF FIRE), Oliver (baskytara, BLIND GUARDIAN), je připraven vyrazit do studia a nahrát své debutové album. Desetiskladbovou desku nazvanou "Echoes of the Dead" chce kapela stihnout nahrát během dubna a vydat na podzim. Bratry Holzwarthovy v kapele doplňuje ještě kytarista Uwe Lulis, který devadesátá léta strávil v řadách GRAVE DIGGER, a zpěvák veteránů PARADOX Charly Steinhauer. Ten je tak po Ronnym Munroeovi (METAL CHURCH) a ruském mladíkovi Ianu Breegovi již třetím zpěvákem v krátké historii kapely.
spark-rockmagazine.cz

THE NIGHT FLIGH ORCHESTRA - Nové švédské retro

27. března 2011 v 19:43 | Elina |  články
THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Nové švédské retro
Frontman SOILWORK Björn Strid a baskytarista ARCH ENEMY Sharlee D´Angelo spojili síly v projektu THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA. Původně myšlenka vzniklá ze společného alkoholového opojení získává konkrétní obrysy a pánové uvolnili první dvě skladby, které mají představovat jejich osobitý revival rocku sedmdesátých a osmdesátých let. Pánové momentálně shánějí kontrakt a přes léto by chtěli nahrát debutové album, s nímž THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA představí světu.

spark-rockmagazine.cz

SYMPHONY X ukázali obal "Iconoclast"

27. března 2011 v 19:40 | Elina |  články
SYMPHONY X ukázali obal 'Iconoclast'
SYMPHONY X představili obálku svého nového alba "Iconoclast", které v Evropě vyjde 17. června. Jejím tvůrcem je výtvarník Warren Flanagan, který kapele zpracoval už obal k předchozímu albu "Paradise Lost" (2007) a podílel se třeba i na snímcích 2012 či Strážci. "Vždy když spolu probíráme grafický koncept, dostaneme se až k filmům. Nové album je hudebně i textově takové mechanicky temné a pamatuju si, že když jsme se o něm bavili, stočila se řeč na Matrix a na Terminátora," naznačuje kytarista Michael Romeo, jak se nový obal vyvinul.

AGNOSTIC FRONT - "That´s Life"

27. března 2011 v 19:39 | Elina |  Klipy

spark-rockmagazine.cz

Unělci pomáhají v Japonsku

24. března 2011 v 14:44 | Elina |  články
Umělci pomáhají Japonsku
LINKIN PARK pokračují v charitativní činnosti na pomoc zemětřesením stiženým Japoncům. Prostřednictvím vlastní organizace Music for Relief oslovili spřízněné kolegy z branže, aby se na charitě podíleli a věnovali své raritní, dosud neslyšené skladby. Na webu www.musicforrelief.org si tak za 10 amerických dolarů můžete stáhnout exkluzivní kolekci obsahující skladby od Slashe, COUNTING CROWS, HOOBASTANK, STAIND, FLYLEAF a dalších.

Pomoci se snaží i hudební manažer Alan Niven, druhdy spjatý například s GUNS N´ ROSES nebo GREAT WHITE. Ten oslovil hudebníky s tím, aby na jednoduché záznamové zařízení nahráli jakoukoliv spontánní nahrávku, kterou by vyjádřili Japonsku podporu. Ty jsou už teď k vidění na http://www.youtube.com/user/ArtistsSupportJapan. Niven se pro svou iniciativu snaží s žádostí o finanční pomoc oslovit rovněž světoznámé umělce, společnosti a celebrity, darovat však může každý.

spark-rockmagazine.cz

VADER opět mění sestavu

23. března 2011 v 14:55 | Elina |  články
VADER opět mění sestavu
Polská legenda VADER momentálně pracuje na svém novém studiovém albu, Peter však po čase hlásí další personální změny. Kapelu opustil baskytarista Reyash a bubeník Paul. Druhý jmenovaný však své tracky na "Welcome to the Morbid Reich" ještě nahraje a objeví se s VADER v létě i na koncertních pódiích. Důvody jeho odchodu jsou rodinného charakteru. V případě Reyashe, jinak člena blackmetalových CHRIST AGONY, se musíme spokojit s oficiálním vysvětlením, že "selhal ve vícero oblastech", přičemž jednou z těch, kterou Peter jmenoval je jeho hudební inkompetence. Baskytaru tak u VADER nově zastane krajan Tomasz "Hal" Halicki (HERMH) a na post bicích si Peter vyhlédl jednadvacetiletého mladíka z Anglie, jistého Jamese Stewarta. Na MySpace jeho kapely DIVINE CHAOS můžete jeho umění zhodnotit…
spark-rockmagazine.cz

Vedder zvěčnil své ukulele kreace

23. března 2011 v 14:54 | Elina |  články
Vedder zvěčnil své ukulele kreace
Zpěvák PEARL JAM Eddie Vedder oficiálně potvrdil, že jeho sólová novinka vyjde 31. května. Název "Ukulele Songs" dokládá skutečnost, že Vedder skladby skládal na ukulele, mezi šestnácti kousky se však najde i několik coververzí jako třeba "Sleepless Nights" od EVERLY BROTHERS, v níž si zahostoval také frontman FRAMES Glen Hansard. Většinu z nich už v uplynulých letech hrával také naživo. "Ukulele Songs" vyjde s přiloženým DVD "Water on the Road" zachycujícím Veddera v srpnu 2008 během sólového turné, hrajícího jak nové věci, tak songy PEARL JAM, ale i skladby ze své soundtrackové sólo prvotiny "Into the Wild".
spark-rockmagazine.cz