Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Květen 2011

Něco málo k novince BRUTAL TRUTH

31. května 2011 v 14:38 | Elina |  články
Něco málo k novince BRUTAL TRUTH
Grindové legendy BRUTAL TRUTH naplánovaly vydání své novinky "End Time" na 27. září. "Témata jednotlivých skladeb odrážejí současné enviromentální otřesy… Zřejmé změny na naší planetě by mohly vrhnout trochu světla na to, jak se vše nakonec vivine… Totiž, populační rozmach naráží na obtíže týkající se životního prostředí," vysvětluje pesimistický název desky zpěvák Kevin Sharp. Titulní skladbu už kapela nabídla ke streamu na svém Facebookovém profilu, kde také informuje o tom, že nové album v celé své kráse poprvé veřejně představí na Obscene Extreme Festivalu.
5286


spark-rockmagazine.cz

23.5. do 29.5.

30. května 2011 v 14:31 | Elina |  články
pondělí.....................75
úterý.......................100
středa.......................77
čtvrtek.....................74
pátek.......................95
sobota......................65
neděle.......................82

celkem:.....................568

Moc si vážím vaší návštěvnosti. Děkuju :)

ANATHEMA - "Dreaming Light"

30. května 2011 v 14:30 | Elina |  Klipy
spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Slashova novinka vyjde cca za rok

30. května 2011 v 14:29 | Elina |  články
Slashova novinka vyjde cca za rok
Slash se nechal slyšet, že svou další sólovku vydá příští rok na jaře, v březnu nebo v dubnu. Kytarista zároveň potvrdil, že tentokrát už nepůjde o kolekci skladeb nazpívanou různými hosty, ale že o veškeré vokální party se postará jeho koncertní zpěvák, Myles Kennedy z ALTER BRIDGE. "Psali jsme společně v průběhu turné, takže máme spoustu materiálu a v červnu nejspíš začneme s předprodukcí. V červenci nás pak čekají další koncerty. Od září opět předprodukce a předpokládané datum vydání je stanoveno na březen, duben," odtajnil Slash.

spark-rockmagazine.cz

SILVERCHAIR uloženi k ledu

30. května 2011 v 14:28 | Elina |  články
SILVERCHAIR uloženi k ledu
Své první album napsali, když jim bylo kolem patnácti. Prodalo se ho přibližně čtyři miliony kopií. Svého času byli SILVERCHAIR fenomén, teď však Australané ohlašují, že končí, respektive ukládají kapelu na dobu neurčitou k ledu. "Před dvěma lety jsme se zavřeli do studia a začali makat na nové desce," píše trojice v oficiálním prohlášení, "čím dál tím víc nám ale začalo být jasné, že ta jiskra mezi námi momentálně není." Jednotliví členové prý zůstávají nadále přáteli, všichni se v současnosti věnují vlastním hudebním projektům.

spark-rockmagazine.cz

Práce na novém albu MEGADETH stojí

30. května 2011 v 14:27 | Elina |  články
Práce na novém albu MEGADETH stojí
MEGADETH museli pozdržet nahrávání svého nového alba, jelikož producent Johnny K náhle onemocněl. Jako první kapela začala počátkem května nahrávat bicí, s tím, že celé nahrávání by mělo skončit do léta, než MEGADETH vyrazí na cesty. Samotné vydání je naplánováno na podzim. "Tohle je naše třinácté album a už se nám přihodilo pár podivných událostí," říká pověrčivě Dave Mustaine, "problémy s autem, mizí nám nějaké věci, chlapík, který pro mě pracoval, ohromný slušňák, ujel na drogách a zmizel… Ale ta deska mě baví!"

spark-rockmagazine.cz



SABATON – "Screaming Eagles"

27. května 2011 v 14:02 | Elina |  Klipy
spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Evropu zavalí thrashmetaloví klasici

27. května 2011 v 14:00 | Elina |  články
Evropu zavalí thrashmetaloví klasici
Tematickým putovním minifestivalům přibude již brzy sourozenec vezoucí se na obrodě thrash metalu. V průběhu listopadu a prosince Evropu zválcuje akce pojmenovaná Thrashfest Classics, během níž spojí síly EXODUS, DESTRUCTION, HEATHEN a ještě jedna headlinerská banda, jejíž jméno bude 20. srpna teprve odtajněno. Všechny kapely se přitom zavázaly hrát materiál ze svých raných alb, tedy v případě EXODUS "Bonded by Blood", "Pleasures of the Flesh" a "Fabulous Disaster", DESTRUCTION opráší debutové EP "Sentence of Death" i první plnohodnotný kousek "Infernal Overkill" a rovněž HEATHEN budou těžit ze svých prvních dvou alb. Věřme tedy, že se tahle výprava podívá i k nám…

spark-rockmagazine.cz

Sebastian Bach finišuje

27. května 2011 v 13:59 | Elina |  články
Sebastian Bach finišuje
Sebastian Bach oznámil, že mix jeho nového sólového alba je hotový. "Skladba, kterou jsme končili, se jmenuje ´Awake´ a mnozí z vás ji už znají. Nickova melodie v refrénu je neuvěřitelná; křehká tak, že vás zasáhne přímo do srdce, až se rozvine v naléhavé crescendo," chválí Bach nejmladšího člena své doprovodné kapely, teprve dvacetiletého kytaristu Nicka Sterlinga. Dalším krokem, který Bach se svou deskou chystá, je mastering, kterého se stejně jako v případě posledního alba "Angel Down" ujme Tom Baker. Měsíc vydání zatím bezjmenné fošny stanovil label Frontiers Records na září.

spark-rockmagazine.cz

Budoucnost

25. května 2011 v 19:15 | Elina |  Témata
Budoucnost. Při tomto slově mě napadne spoustu věcí. Nevím jakou budoucnost budu mít, ale chtěla bych aby se mi moje vysněná budoucnost, alespoň z části splila.
V budoucnu bych si přála koupit si rokćkerský boty. Strašně se mi líbí. Přála bych si jezdit na koncerty s kámoškamaa pořádně si je užít. Určitě bych nechtěla začít s kouřenám, pítím nebo fetováním. Tyhle věci akorát škodí a k ničemu nepomáhájí.
Chtěla bych se naučit hrát na bicí. To nevím jestli se mi povede, protože kroužek kde se to učí nebere třináctiletý. Nechápu proč. Takhle se spoustu lidí nenaučí co by chěli, i když po tom hrozně touží. Pokusím se, ale na bicí nějak vyučit, a když se mi to povede tak budu hrát v nějaké kapele. S kamarádkama můžeme dát dohromady kapelu. Každá umí něco.
Ve škole nejsem ta nejlepší, takže nevím ani na jakou školu se dostanu. Kdyby se mi podařilo se na nějakou šklu dostat a dostudovat. Po dostudování by to chtělo nějakou práci. Za čas bych si moc přála koupit si psa. Přesněji Zlatého retrívra.
Zlatý retrívr je ideální společník a aktivní. Miluju psy. Nikdy jsem moc nepřemýšlela co by bylo dál.
Asi bych se vdala. Nechtěla bych se vdát, ale dřív jak ve 26 letech. Manžel by měl být hodný, milý, ale ne žádné moc špatné vlastnosti. Nechci, aby byl stejný jako já. Stačí mít jen pár společných věcí. Děti asi dvě. Pak se snažit o šťastný život a až příjde čas zemřít.
Škoda je, že se stejně nejmíň polovina nesplní. Ale je to krásné představovat si a doufat, že se to splní.

ALESTORM – "Shipwrecked"

25. května 2011 v 18:49 | Elina |  Klipy
spark-rockmagazine.cz
youtube.com

KROKUS bez bubeníka

25. května 2011 v 18:47 | Elina |  články
KROKUS bez bubeníka
Bubeník švýcarských KROKUS Freddy Steady opustil kapelu. "Nejde o nic osobního, jde o čistě profesionální rozhodnutí. Freddy došel k závěru, že už chce hrát hudbu čistě jen pro zábavu v malých klubech, spíš než dobývat svět a vyprodávat haly," komentoval volbu svého spoluhráče kytarista Fernando Von Arb. Kdo Steadyho na novém albu, s jehož přípravami KROKUS právě začali, nahradí, se zatím neví. "S naším tříakordovým stylem jsou nejdůležitější tři věci: groove, drive a tah na bránu. Určitě nehledáme metalového bubeníka. Musí mu to jít od srdce a musí vše zvládat levou zadní," řekl baskytarista Chris Von Rohr.
spark-rockmagazine.cz

Mike Portnoy hraje THE BEATLES

25. května 2011 v 18:45 | Elina |  články
Mike Portnoy hraje THE BEATLES
Jestli si v závalu novinek kolem DREAM THEATER vzpomenete ještě i na Mika Portnoye, tak vězte, že ten se rozhodně nenudí. Kromě spolupráce na novém albu Neala Morse "Testimony 2" oba pánové obnovili také svůj beatlesácký tribute band YELLOW MATTER CUSTARD. V něm je doplňuje ještě neméně uznávaný kytarista Paul Gilbert (MR. BIG, RACER X) a baskytarista Karim Sulton (UTOPIA), jenž nahradil Matta Bissonetteho. Muzikanti v těchto dnech vydávají záznam z koncertu, který odehráli 28. února v New Yorku jako 2CD/DVD set "One More Night in New York City" nabitý jednačtyřiceti peckami od THE BEATLES. K dostání je přes Portnoyovy webovky MikePortnoy.com
spark-rockmagazine.cz

Devin maká na nové hudbě

25. května 2011 v 18:43 | Elina |  články
Devin maká na nové hudbě
Alba "Ghost" a "Deconstruction" ještě ani nevyšla a Devin Townsend už ohlašuje svůj příští projekt. Ponese název "Epicloud". "Půjde o masivní, tvrdou a romantickou záležitost. Krásnou, éterickou a jednoduchou," napsal na svém Twitter profilu. "Posledních pár týdnů se věnuju docela novým věcem. Jezdím trochu na kole a učím se na basu písničky LYNYRD SKYNYRD. A hodně píšu pro ´Epicloud´." Nic víc zatím kanadský workoholik neprozradil.
spark-roćkmagazine.cz

16.5. do 22.5.

23. května 2011 v 8:38 | Elina |  články
pondělí...................80
úterý......................68
středa....................78
čtvrtek...................61
pátek.....................69
sobota...................67
neděle...................74


celkem:...................497

Moc děkuju :)

Miloš Meier - průkopník bubenických klinik

23. května 2011 v 8:36 | Elina |  články
Miloš Meier - průkopník bubenických klinik
Bubeník Miloš Meier, který si už stihl zahrát s tak rozdílnými jmény jakou jsou TORTHARRY, Aneta Langerová, B.S.P. anebo DYMYTRY (s nimiž se objevil i na festivalu ve Wackenu) je v tuzemsku rovněž průkopníkem ve světě oblíbených bubenických klinik. Pod názvem Drumming Syndrome v současnosti odjel souvislejší turné těchto workshopů a v červenci ho budete moci vidět také na Masters of Rock. V září pak bude Českou republiku "reprezentovat" na jednom z největších bubenických festivalů v Evropě, ve španělské La Rioje. Na minulých ročnících tam hráli třeba Dave McClain z MACHINE HEAD, Ray Luzier z KORN, Virgil Donati, Jojo Mayer, Steve Smith, nebo Mike Terrana... Mrkněte na videa z aktuálního tour, ať víte, nač se na MoRu těšit...
Více najdete na Milošových webovkách...

spark-rockamgazine.cz

Dojde k reunionu PINK FLOYD?

23. května 2011 v 8:33 | Elina |  články
Dojde k reunionu PINK FLOYD?
Na nedávném londýnském vystoupení Rogera Waterse, který aktuálně koncertuje s projektem "The Wall" se k němu přidali dva někdejší spoluhráči z PINK FLOYD, bubeník Nick Mason a kytarista David Gilmour. K něčemu podobnému došlo teprvé podruhé za posledních třicet let. "Bylo milé být součástí té show a vypomoci Rogerovi, ačkoliv ne že by pomoc potřeboval," komentoval událost Mason, jenž zároveň dává naději fanouškům, kteří vystoupení vnímají jako jiskru s potenciálem zažehnout regulérní reunion PINK FLOYD. "Hlavně David má v tuto chvíli jiné starosti," naznačil Mason, na "koho se čeká". "Musíme počkat, jestli se časem nějak vyjádří."
spark-rockmagazine.cz

Novinka LOCK UP s hvězdnými hosty

20. května 2011 v 16:22 | Elina |  články
Novinka LOCK UP s hvězdnými hosty
Jako by nestačilo, že už základní sestava LOCK UP je tvořena velikány extrémního žánru, Embury, Barker, Lindberg a Reisenegger si na svou novinku přizvali neméně významné hosty. Fošnu "Necropolis Transparent", která vychází 1. července, ozdobila účast Petera Tägtgrena (HYPOCRISY, PAIN) a Jeffa Walkera (CARCASS, BRUJERIA). První jmenovaný přitom pomáhal kapelu zakládat a na debutu "Pleasure Pave Severs" tak byl v roli hlavního zpěváka, v níž ho později nahradil Tomas Lindberg z AT THE GATES. "Strašně rád bych měl Petera ještě v jednom songu, ale kvůli PAIN měl málo času. Song, který nazpíval však zní obzvlášť dobře," komentoval Lindberg.

spark-rockmagazine.cz