Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Červen 2011

Poslechněte si sólovku ICS Vortexe

30. června 2011 v 10:49 | Elina |  články
Poslechněte si sólovku ICS Vortexe
ICS Vortex sice se svými spoluhráči maká na novém albu BORKNAGAR, souběžně však dolaďuje poslední detaily týkající se vlastní sólovky "Storm Seeker". Ta vyjde 22. srpna a Vortex z ní nabízí první ochutnávku v podobě skladby "The Blackmobile". "Ten song jsem napsal v době, kdy jsem si ještě myslel, že black metal je nebezpečný. Dnes, když už tohle absolutně neplatí, je takovou poctou jediné bestii, kterou jsem kdy miloval," komentuje skladbu Vortex. Dodejme, že členy jeho doprovodné kapely jsou bubeník Asgeir Mickelson (ex-BORKNAGAR, SARKE), Terje Andersen (SUSPERIA), Jens F. Ryland (BORKNAGAR) a Steinar Gundersen (SPIRAL ARCHITECT).
youtube.com
spark-rockmagazine.cz

ORPHANED LAND nabídli trailer k novému DVD

30. června 2011 v 10:49 | Elina |  články
ORPHANED LAND nabídli trailer k novému DVD
Izraelci ORPHANED LAND dokončují DVD s koncerty z prosince loňského roku. Oba odehráli ve své domovině v Tel Avivu a jako hosté se na nich objevili Steven Wilson z PORCUPINE TREE a Greg Mackintosh z PARADISE LOST. "Po dlouhé době strávené stříháním vám můžeme ukázat malou ukázku našeho prvního DVD nazvaného ,The Road to or Shalem'. Ty koncerty byly fantastické, s fanoušky z celého světa jsme na nich oslavili své dvacetileté výročí," avizuje frontman Kobi Farhi. "Kdo jste si toho nevšimli, po dvaceti letech tvrdé dřiny, blízkovýchodní metal povstal!"
youtube.com
spark-rockmagazine.cz

X-CORE spolupracovali s Derrickem Greenem

29. června 2011 v 12:58 | Elina |  články
X-CORE spolupracovali s Derrickem Greenem
Znojemští coristé X-CORE dolaďují poslední detaily před vydáním svého nového alba "Life and Stuff", které jim stejně jako předcházející "In Hell" (2008) produkoval ve svém studiu v Hostivařích Roland Grapow. A zatímco na předchůdci se podílel také lídr PRO-PAIN Gary Meskil, tentokrát kapela zlanařila zpěváka SEPULTURY Derricka Greena, který zpestřil skladbu "I Love My Schizophrenia". Další perličkou by pak měl být příspěvek orchestru. Kdy přesně deska vyjde zatím X-CORE neuvádějí, ovšem podle informací na jejich Facebooku je pravděpodobné, že nepůjde do klasické distribuce, ale bude k dostání přes e-shop s řadou zajímavých bonusů v podobě triček a dalšího merche.

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

SEVENpodepsali s Nuclear Blast

28. června 2011 v 12:07 | Elina |  články

SEVEN podepsali s Nuclear Blast
Průlomový - a to nejen pro kapelu. I tak by se dalo mluvit o kontraktu, který podepsali jihočeští SEVEN s vydavatelským gigantem Nuclear Blast. 2. září jim u nich vyjde nové album "Freedom Call". To jim produkoval Victor Smolski, který s nimi loni odjel menší české turné a již dříve SEVEN spolu s RAGE procestovali Španělsko. "Nejenže je Victor vynikající muzikant, ale je to taky skvělý a skromný člověk. Považuju ho takřka za součást SEVEN i když s námi nehraje," říká kapelník Honza Kirk Běhunek. Smolski se se SEVEN na jednom pódiu objeví rovněž v červenci na Masters of Rock, z nějž chce kapela pořídit své vůbec první DVD, které se chystá vyšperkovat množstvím bonusů. Pomyslnou třešničkou pak bude nepochybně i účast Blaze Bayleyho.

spark-rockmagazine.cz

Fernando Ribeiro poprvé promluvil o novince MOONSPELL

28. června 2011 v 12:05 | Elina |  články
Fernando Ribeiro poprvé promluvil o novince MOONSPELL
Po měsících mlčení se ozval Fernando Ribeiro, aby zpravil fanoušky o tom, jak to vypadá s novým albem MOONSPELL. Příliš prý zatím prozrazovat nechce, napověděl však, že název novinky bude dvouslovný, s iniciály A. N.. "Zveřejňovat celý název, by bylo předčasné. Deska vyjde během prvního čtvrtletí příštího roku, ale zatím ještě nevíme u koho, jelikož jsme momentálně nepodepsaní a tak si ji i sami financujeme," napsal v aktualizační zprávě Ribeiro. Kapela se sama stará rovněž o produkci, spolupracuje však s jistým Bennym Richterem, který už se podílel na tvorbě například takových CALIBAN. Dalším člověkem, se kterým MOONSPELL navázali spolupráci, je Tue Madsen, v jehož Antfarm Studios už nahráli bicí. Fanoušci si jistě vzpomenou, že Madsen s MOONSPEL nahrával už alba "Under Satanae" a "Night Eternal".

spark-rockmagazine.cz

HEVISAURUS opět s lákavými hosty

28. června 2011 v 12:03 | Elina |  články
HEVISAURUS opět s lákavými hosty. Pětice maskovaných muzikantů představující tvrdou muziku těm nejmenším nezahálí a na 28. září nachystala nové album "Räyh!", třetí během tří let. A ani tentokrát na něm nebudou chybět zajímaví hosté. Po členech HIM, SONATY ARCTIKY a APOCALYPTIKY se součástí hevisauří smečky stanou klávesák Santeri Kallio z AMORPHIS, kytarista Emppu Vuorinen z NIGHTWISH, frontman KOTITEOLLISUUS Jouni Hynynen a taky současný kytarista Ozzyho Osbourna a lídr FIREWIND Gus G.

spark-rockmagazine.cz

20.6. do 26.6.

27. června 2011 v 13:09 | Elina |  články
pondělí...............74
úterý..................61
středa.................41
čtvrtek................65
pátek..................69
sobota.................60
nedělě................86

celkem:..............456

Moc děkuju :)

PUSCIFER se hlásí s albovou dvojkou

26. června 2011 v 11:09 | Elina |  články
PUSCIFER se hlásí s albovou dvojkou
Zpěvák TOOL James Maynard Keenan vyvrhne 18. října druhé albové dítko svého projektu PUSCIFER. Bude se jmenovat "Conditions of My Parole". "Duchové a vetřelci, Republikáni a Demokraté, kovbojové a artisté žijící bok po boku s nepřátelskými tvory jako jsou škorpioni, pavouci, chřestýši, pekari a hipíci, ti všichni jsou jen malým zlomkem z výčtu kořeněných ingrediencí, které dodávají ,Conditions of My Parole' jedinečnou chuť," přibližuje notně abstraktně charakter desky Maynard. Stejně jako debut "V is for Vagina" (2007) i novinku mu pomáhali nahrávat Mat Mitchell a Joshua Eustis a nechyběli ani muzikanti známí právě z debutu. Máme se na co těšit!

spark-rockmagazine.cz

Návrat FATES WARNING? V podstatě ano...

22. června 2011 v 14:56 | Elina |  články
Návrat FATES WARNING? V podstatě ano...
Příznivci FATES WARNING by měli zbystřit - jejich kytarista Jim Matheos pracuje na společném projektu se zpěvákem Johnem Archem, který v kapele působil v letech 1982 - 1987. A ačkoliv projekt nese jejich jména ARCH/MATHEOS, na debutovém albu se podílí rovněž další tři muzikanti spjatí s FATES WARNING - Joey Vera (baskytara), Bobby Jarzombek (bicí) a Frank Aresti (kytara). Deska nazvaná "Sympathetic Resonance" vyjde 13. září u Metal Blade Records. Oba dva iniciátoři projektu si ji také svépomocí produkují. Pro úplnost dodejme, že už v roce 2009 se mluvilo o tom, že kapela má rozpracovanou novou nahrávku. Rozruch však následně jaksi vyšuměl a FATES WARNING v současnosti "pouze" koncertují v sestavě, která natáčela album "Parallels" (1991)...

spark-rockmagazine.cz

TESTAMENT ve studiu

22. června 2011 v 14:54 | Elina |  články
TESTAMENT ve studiu
Thrasheři TESTAMENT nastoupili do studia nahrát album, které chtějí vydat ještě letos na podzim. Jako producent u toho nechybí renomovaný Andy Sneap, který před nedávnem kvůli svým dalším závazkům zanechal práce na novince MEGADETH. Naopak kdo chybí, je bubeník Paul Bostaph, jemuž v nahrávání brání "vážné zranění", které však kapela nespecifikovala. Na jeho místo za bicími naskočil Gene Hoglan, který s kapelou nahrával už v roce 1997 album "Demonic". Turné, které bude vydání alba následovat, už by se však Bostaph účastnil měl.

spark-rockmagazine.cz

CHICKENFOOT mají hotovo

22. června 2011 v 14:53 | Elina |  články
CHICKENFOOT mají hotovo
CHICKENFOOT dokončili mix svého druhého alba, s jehož vydáním se počítá ještě letos. "Je podstatně tvrdší než jednička a už se nemůžu dočkat, až vyjde! První singl by měl dorazit do rádií někdy v průběhu léta a komplet bude následovat na podzim," napsal na Facebooku baskytarista Michael Anthony. Desku kapele produkoval kanadský borec Mike Fraser, podepsaný například už pod alby AC/DC, METALLIKY anebo AEROSMITH. Kapela se ji vydá podpořit také koncertně, ovšem bez bubeníka Chada Smithe, který má závazky u RED HOT CHILI PEPPERS. Kdo ho nahradí, není zatím jisté.

spark-rockmagazine.cz

13.6. do 19.6.

20. června 2011 v 20:01 | Elina |  články
pondělí............67
úterý..............80
středa.............67
čtvrtek............82
pátek..............74
sobota.............89
neděle............63

celkem:............522

Moc děkuju :)

Derrick Green ve stylu funky

20. června 2011 v 14:54 | Elina |  články
Derrick Green ve stylu funky
Před třemi lety si SEPULTURA zahrála v reklamě na Volkswagen (viz první video níže) a zpěvák Derrick Green se teď do reklamní branže vrací. Ve spolupráci s praotcem funku Georgem Clintonem a rapperem Cee Lo Greenem dali dohromady hudbu pro šot propagující telefony BlackBerry (viz druhé video níže). "Chtěl jsem udělat něco tak extrémního, že by tomu lidi ani nevěřili. Myslím, že se mi to podařilo, ale ta skladba je dobrá a všichni jsme ji brali velice vážně," říká Green a dodává, že z nevšední spolupráce vzejde snad i celá deska. "Snažíme se ji směrovat na srpen. Všechny nás to baví a já dělám co můžu. Jsem z toho úplně odvázaný, takže některé ty věci jsou šílené."
spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Poslechněte si nové DECAPITATED

20. června 2011 v 14:52 | Elina |  články
Poslechněte si nové DECAPITATED
Nepochybně jeden z comebacků přinejmenším tohoto léta - polští deathmetalisté DECAPITATED se na scénu vracejí poté, co kapelou před čtyřmi lety otřásla dopravní nehoda s tragickým koncem. Bubeník Vitek krátce po ní na následky vážných zranění zemřel, zpěvák Covan se dosud zotavuje z poranění hlavy a není jisté, zda se mu to kdy povede. Vitekův bratr Vogg se mezitím obklopil novými spoluhráči a 12. července započnou s albem "Carnival is Forever" novou éru. Poslechněte si mix poskládaný z ukázek všech osmi nových skladeb.

Detaily k novinceVADER

20. června 2011 v 14:49 | Elina |  články

Detaily k novince VADER
Zásadní informace o novince VADER jsou venku. Kousek "Welcome to the Morbid Reich" vyjde 12. srpna a obsahovat bude dvanáct songů. Na tracklist a na obal z dílny Zbigniewa Bielaka (WATAIN, DESTRÖYER 666) koukněte níže. Na YouTube se rovněž objevil živý záznam jedné z nových skladeb - "Come and See My Sacrifice." A jelikož Piotr před časem opět měnil sestavu, doplňme, že v té současné ho doplňují od loňského, respektive letošního roku kytarista Spider, basák Hal a mladý britský talent za bicími James Stewart.

DEEPPURPLE zavzpomínali na éru MK IV

20. června 2011 v 14:47 | Elina |  články
DEEP PURPLE zavzpomínali na éru MK IV
Na nové album svých oblíbenců si budou muset fanoušci DEEP PURPLE ještě nějaký ten pátek počkat, už 28. června však vyjde počin "Phoenix Rising" - DVD, Blu-ray a jako speciální CD/DVD set. Půjde o více než dvouhodinový dokument zachycující jedno ze zásadních období existence kapely, roky 1975 a 1976. Tedy éru známou jako MKIV, kdy za mikrofonem stál čtyřiadvacetiletý David Coverdale, Ritchieho Blackmorea nahradil Tommy Bolin a v podstatě nováčkem byl tehdy i Glenn Hughes. Rozsáhlé rozhovory s posledním jmenovaným a klávesákem Jonem Lordem doplní také třicetiminutový záznam osmi skladeb nazvaný "Rises over Japan", který dosud nevyšel ani na bootlegu.

spark-rockmagazine.cz

RAMMSTEIN doplní turné DVDčkem

20. června 2011 v 14:47 | Elina |  články
RAMMSTEIN doplní turné DVDčkem
RAMMSTEIN se na podzim chystají na evropské turné Made in Germany: 1995 - 2011, v rámci jehož se 12. listopadu podívají také do Prahy. Samotná šňůra startuje o šest dní dřív v Bratislavě. Kapela při té příležitosti chystá vydání retrospektivního CD/DVD setu, který v albové verzi nabídne dvacetiskladbový best of výběr, zatímco DVD bude obsahovat kompletní videografii. A aby tomu nebylo jen tak, chystají RAMMSTEIN edici doplnit i jedním zbrusu novým songem.

spark-rockmagazine.cz

METALLICA natočila album s Lou Reedem

17. června 2011 v 13:31 | Elina

METALLICA natočila album s Lou Reedem

Kytarista Kirk Hammett se před pár měsíci zmínil, že METALLICA pracuje na novém materiálu, který však nebude standardně dalším řadovým albem. V půli června kapela nahrávání dokončila a z projektu odhrnula závoj tajemství. Slavná čtveřice dala dohromady album s Lou Reedem! "Od chvíle, co nám bylo dopřáno onoho požitku, kdy jsme si mohli s Lou Reedem před dvěma lety v Madison Square Garden zahrát při příležitosti pětadvacátého výročí Rock n´ Rollové síně slávy, jsme si s myšlenkou na společné album nepřestali pohrávat," píše kapela v oficiální tiskové zprávě. Lou Reeda prý zlákala do vlastního studia v San Franciscu, kde nové skladby v uplynulých pár měsících vznikaly. Kdy se dočkáme jejich vydání v tuto chvíli není zatím známo.

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Portnoy s Allenem v novém projektu

17. června 2011 v 13:28 | Elina |  články

Portnoy s Allenem v novém projektu

Mike Portnoy naplno rozjíždí svou spolupráci se zpěvákem SYMPHONY X Russellem Allenem. V projektu nazvaném ADRENALINE MOB je doplňují ještě baskytarista Paul DiLeo, kytarový virtuóz Mike Orlando (SONIC STOMP) a druhý kytarista Rich Ward (FOZZY). 24. června bude mít pětice svou koncertní premiéru, při níž odehraje kromě několika předělávek i nové vlastní skladby. "Jsme přímočará rocková kapela hrající rockovou hudbu. Prostě starý dobrý rock, žádná progrese anebo snahy o metal," přiblížil tvorbu kapely Allen. "Myslím, že lidem, kteří mají tento typ hudby rádi, se bude naše tvorba líbit. Pro Portnoye i pro mě to je něco nového. S AYREON jsem se sice podílel na něčem podobném, ale to bylo spíš takové retro, oproti tomu zníme moderně. Něco jako Rob Zombie skloubený s BLACK LABEL SOCIETY a s DISTRUBED, ovšem jak kdyby jim do toho zpíval Ronnie James Dio."

spark-rockmagazine.cz

Doga

15. června 2011 v 15:52 | Elina |  články

Jak jistě fanoušci Dogy ví, tak Doga začala nahrávat nové CD. Posledním vydané CD bylo v roce 2009 Karikatury. 26.5. Doga vypustila ukázku písnišky "Hoď si to". 5.6. se na stránce Rockem.cz objevil rozhovor s Izzim. 7.6. zveřejnili obal a datum vydání nového CD. Nové album s názvem "Hoď si to" výjde 17.6.2011. Album obsahuje 12. hitů + jeden bonus. Slyšela jsem ukázky na písničky "Hoď si to" a "zelená" jsou skvělý. Určitě si nové CD kupte mylsím, že to je bomba.
dogamusic.cz