Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Červenec 2011

Mrkněte na obal nových MACHINE HEAD

29. července 2011 v 11:51 | Elina |  články

Mrkněte na obal nových MACHINE HEAD
Jedno z nejočekávanějších alb letošního roku se blíží - fošna "Unto the Locust" thrasherů MACHINE HEAD vyjde 27. září. "MACHINE HEAD nepíšou hudbu pro rádia. Ale sami pro sebe," říká frontman Robb Flynn, "pro metalisty, kteří se hudbou rádi nechávají unášet. Pro metalisty, pro které je hudba jediným, na čem záleží, pro které je spásou. Pro fanoušky, kteří se budou zajímat o každý detail přebalu, najdou si texty a zapamatují si každičké slovo a na chvíli zapomenou na každodenní život. Pro blázny, kteří chtějí jen pořádně dostat do palice, zahrát si u toho na imaginární kytaru a vyřvat si plíce. Protože přesně od takových lidí ta hudba pochází." Již nějakou dobu takto můžeme "pařit" na první singl "Locust" a tak přišlo na řadu také zkoumání detailů přebalu (ačkoliv rozlišení je pochopitelně omezené)…

6603
spark-rockmagazine.cz

Nergal míří do TV

28. července 2011 v 19:49 | Elina |  články

Nergal míří do TV
Habera, Steven Tyler, Nergal - co mají tihle muži společného? Všichni porotcovali v některé z talentových soutěží, které slaví úspěchy na televizních obrazovkách po celém světě. Tedy, v případě posledního bychom zatím ještě stále měli mluvit v budoucím čase, nicméně frontman BEHEMOTH potvrdil, že jedná s polskou televizí TVP o účasti v pořadu "The Voice of Poland". "Ještě jsem nic nepodepsal, ale nejspíš k tomu brzy dojde. Bude to sranda. První blackmetalový porotce v mainstreamu. Lidi budou šílet. Někteří si to zamilují, jiní to budou nenávidět. Ale o tom přece hudba vždycky byla, ne? O provokaci a o probouzení odlišných názorů. Čím krajnějších, tím líp," říká Nergal a nepopírá ani to, že ho zaujala finanční stránka věci, stejně jako konzervativní televizní producenty zaujal jeho příběh, předně pak jeho nedávné zdravotní problémy.
spark-rockmagazine.cz

Koukněte na nové ICED EARTH

28. července 2011 v 19:48 | Elina |  články

Koukněte na nové ICED EARTH
ICED EARTH ukázali obal svého chystaného alba "Dystopia", jehož bychom se měli dočkat 17. října. Přestože prý nepůjde o klasicky koncepční album, některé skladby prý budou mít podle Jona Schaffera jednotné téma dané titulem, tedy vyobrazení dystopické společnosti. A podobně jako se v případě alba "Horror Show" (2001) Schaffer inspiroval knihami, tentokrát posloužily filmy. "Vždycky mě fascinovaly odvrácené stránky života," říká k podnětům, "oslovují mě snímky jako ,Metropolis', ,Brazil' nebo ,Matrix'. Stejně tak desky jako ,2112', ,The Wall' a samozřejmě ,Operation: Mindcrime'. Jejich vyobrazení bezduché utlačované společnosti je ve mně utkvělé roky. Musí ve mně být nějaký sci-fi fanda."

6599

spark-rockmagazine.cz

Noví MASTODON k náslechu

27. července 2011 v 11:51 | Elina |  články
Noví MASTODON k náslechu
MASTODON budou mít své nové album "The Hunter" venku 27. září, už teď je však k dispozici první ukázka - skladba "Black Tongue". Prezentovaná navíc na pozadí videa, které dokumentuje umělce A.J. Fosika při práci na skulptuře býka, která zdobí obal nového alba. A přestože je "Black Tongue" první celistvou ochutnávkou z nové desky, jako singl byl vybrán kousek "Curl of the Burl", jenž oficiálně vyjde později.
6590

MikePortnoy zakládá power trio s Johnem Sykesem

27. července 2011 v 11:48 | Elina |  články
Mike Portnoy zakládá power trio s Johnem Sykesem
Mike Portnoy se po rozchodu s DREAM THEATER nejspíš rozhodl, že se pokusí o zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako "muzikant zapletený v nejvíce projektech". Po teprve nedávno ohlášených ADRENALINE MOB, v nichž se spojil se zpěvákem SYMPHONY X Russellem Allenem, oznamuje další. Ačkoliv i v tomto případě jednoznačně říká: "Nejde o projekt, ale o skutečnou kapelu." Jméno sice ještě nemá, nicméně druhým "pachatelem" je kytarista a zpěvák John Sykes, v minulosti hrající v TYGERS OF PAN TANG, THIN LIZZY nebo WHITESNAKE. Do power tria je doplňuje ještě basák, jehož identitu ústřední dvojce zatím neprozradila. Společně už ale údajně nahráli dvanáctipísňové demo, které se má nést v duchu klasického rocku let sedmdesátých.

spark-rockmagazine.cz

HOUSE OF LORDS nachystali novinku

27. července 2011 v 11:47 | Elina |  články
HOUSE OF LORDS nachystali novinkuItalský label Frontiers Records vydá 23. října nové album amerických HOUSE OF LORDS pojmenované "Big Money". "Titulní skladba je o vztazích. O lidech, co mají všechno - velké televize, DVD přehrávače, všechno, co by v životě člověk chtěl… ale nemají jeden druhého. Štěstí si totiž nekoupíte ani za hromadu peněz," vysvětluje význam skrytý za názvem alba zpěvák James Christian. Jeho hlas bude tradičně patřit k vůdčím prvkům desky, s níž by si měli přijít na své všichni milovníci melodického hard rocku. "Navždy už zůstaneme melodickou rockovou kapelou. Tahle hudba nás přiměla stát se muzikanty a my jí navždy zůstaneme věrni," říká rozhodně. Koukněte níže na video, poslechněte úryvky nových skladeb a pokud umíte anglicky, tím líp.
spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Poslechněte si nové OPETH

27. července 2011 v 11:45 | Elina |  články
Poslechněte si nové OPETH
Přestože Mikael Åkerfeldt není příznivcem předčasného uvolňování nových skladeb před samotným vydáním desky, firemní politika vydavatelství je neúprosná a tak si můžeme skoro dva měsíce před vydáním nového alba OPETH "Heritage" (vyjde 19. září) poslechnout novou skladbu "The Devil´s Orchard". Åkerfeldt tvrdí, že takovou muziku, jakou nám OPETH na novém albu naservírují, nikdy neslyšel, takže je prý těžké jakékoliv přirovnání.
spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Konec JAG PANZER

26. července 2011 v 11:19 | Elina |  články
Konec JAG PANZER
JAG PANZER jsou minulostí. Američtí powermetalisté ohlásili třicet let od svého založení rozpad. "Jsme pyšní na každé album, které jsme vydali, a na podporu, kterou nám metalová komunita vyjádřila. Hráli jsme na tolika místech po celém světě a užívali si z toho každou minutu, ale dospěli jsme do bodu, kdy už jako kapela nemůžeme jít dále vpřed," napsal kytarista a zakladatel Mark Briody. Diskografie JAG PANZER se tak uzavřela na devíti studiových albech, přičemž to poslední - "The Scourge of Light" - vyšlo teprve letos v březnu a kapela ještě před pár dny hledala náhradu za kytaristu Christiana Lasegueho, který se v červnu vzdal hudební kariéry, aby se mohl věnovat řádnému studiu.

spark-rockmagazine.cz

FAITHNO MORE se vracejí na koncertní pódia

26. července 2011 v 11:18 | Elina |  články
FAITH NO MORE se vracejí na koncertní pódia
FAITH NO MORE se po loňském comebackovém turné vracejí na koncertní pódia a letos je tak čeká například uzavírání festivalu SWU Music and Arts v brazilském Sao Paulu. Fanoušci, kteří v tom vidí naději na novou muziku, by se však měli zase posadit. "Kromě toho žádné plány nemáme, na desku nebo tak něco. Bereme věci zvolna," říká Mike Patton. "Reuniony mohou vypadat dost strašně, čehož jsme se všichni obávali. Nakonec jsme ale byli překvapeni, jak vše dopadlo. Je to ohraný scénář: kapela se rozpadne, dojdou jí prachy, tak vyjede na turné a nahraje desku, která stojí za hovno. Nechceme být součástí tohoto příběhu."

spark-rockmagazine.cz

WARDRUNA - "Løyndomsriss"

26. července 2011 v 11:17 | Elina |  Klipy
spark-rockmagazine.cz

18.7. do 24.7.

25. července 2011 v 11:09 | Elina |  články
pondělí...........72
úterý.............76
středa...........74
čtvrtek..........84
pátek............79
sobota...........85
neděle............75

celkem:............545

Moc děkuju :)

BLINDGUARDIAN se spojili s předním autorem fantasy

25. července 2011 v 11:07 | Elina |  články

BLIND GUARDIAN se spojili s předním autorem fantasy
BLIND GUARDIAN se tohle léto rozhodně nenudí. Kromě koncertování a průběžného střádání nápadů pro své nové album se soustředí na dokončení dlouho avizovaného orchestrálního projektu. Kapela pro něj získala jednoho z předních německých autorů fantasy Markuse Heitze (i u nás známého díky sáze "Trpaslíci"), ktrerý jí připraví pro desku příběh. Protože jak říká frontman Hansi, "každý orchestrální projekt potřebuje koncept a takový koncept si žádá skvělý příběh." "Markus naši tvorbu dobře zná, ve světě fantasy se pohybuje stejně dlouho jako my, takže s naší hudbou v osmdesátých a devadesátých letech jako hráč erpégéček vyrůstal," libuje si Hansi. A přestože BLIND GUARDIAN už část alba mají připravenou, na jeho dokončení si podle Hansiho slov vyberou ještě minimálně celý příští rok.

spark-rockmagazine.cz

ANATHEMA přepracovala starší skladby

25. července 2011 v 11:05 | Elina |  články
ANATHEMA přepracovala starší skladby
Britští náladotvůrci ANATHEMA chystají na 5. září vydání nového alba nazvaného "Falling Deeper". Nepůjde však o standardně nový materiál, ale o kompilaci složenou ze skladeb z raných alb kapely, ovšem v orchestrálním provedení. Jako host se na desce objeví kamarádka ANATHEMY a bývalá zpěvačka svého času žánrově spřízněných THE GATHERING Anneke van Giersbergen. Produkci desky na sebe vzal kytarista Daniel Cavanagh.

spark-rockmagazine.cz

Kam Lee a Allen West tvoří opět spolu

23. července 2011 v 22:59 | Elina |  články
Kam Lee a Allen West tvoří opět spoluNestor mezi growlery Kam Lee (ex-DEATH) se spojil s dalším deathmetalovým harcovníkem, kytaristou Allenem Westem (ex-OBITUARY, SIX FEET UNDER), s nímž v osmdesátých letech zakládali kultovní MASSACRE, a nově dali do kupy projekt CORPSE ROT. "Věřte tomu nebo ne, ale dosud se tak žádná kapela nejmenovala," říká k žánrově pravověrnému názvu Lee. "Říkal jsem Allenovi ze srandy, že jsem známý díky songu ,Corpse Grinder' a on zase pro ,Slowly We Rot', takže bychom z toho mohli dát dohromady název kapely a podívat se, jestli taková ještě neexistuje. A ono ne." Tak pokud je nezažalují tihle chlapíci, možná se od Leeho s Westem brzy dočkáme i alba…
spark-rockmagazine.cz

CRADLE OF FILTH zrušili vystoupení ve Wackenu

23. července 2011 v 22:58 | Elina |  články
CRADLE OF FILTH zrušili vystoupení ve Wackenu
CRADLE OF FILTH museli zrušit své letošní vystoupení na Wacken Open Airu, kvůli zraněním, které frontman Dani Filth utrpěl na francouzském festivalu Léz´Arts Scéniques. Na něm museli podle organizátorů akce Filtha údajně zpacifikovat securitas ve spolupráci s policií, jelikož byl agresivní a nezvladatelný a nebezpečný sobě i svému okolí. K čemu přesně došlo nebo jaká zranění Filth utrpěl, oficiální zdroje neuvádějí. Na Wackenu tak kapelu nahradí TRIPTYKON a CRADLE OF FILTH se v důsledku těchto událostí stali prvními potvrzenými účinkujícími pro následující ročník.

spark-rockmagazine.cz

DISTURBED na pokraji zániku

23. července 2011 v 22:57 | Elina |  články
DISTURBED na pokraji zániku
DISTURBED již delší dobu otevřeně mluví o sporech uvnitř kapely a o tom, že se po ukončení jihoamerického turné na chvíli odmlčí. Fanoušci samozřejmě myslí na nejhorší, tedy na definitivní zánik kapely, a tak se zpěváka Davida Draimana jeden z nich zeptal napřímo prostřednictvím Twitteru. A odpověď? "Ještě nevíme, co bude. Jediné, co můžu říct, je, že na docela dlouhou dobu zmizíme." Víc nic, nicméně kapela zrušila již naplánované turné "Music as a Weapon", kterým chtěla strávit podstatnou část příštího roku.

spark-rockmagazine.cz

HAEMORRHAGE – "Traumageddon"

23. července 2011 v 22:56 | Elina |  Klipy
spark-rockmagazine.cz
youtube.com

URIAH HEEP přichystali živák

22. července 2011 v 11:20 | Elina |  články
URIAH HEEP přichystali živák
URIAH HEEP už fanouškům ke svým čtyřicátinám nadělili kompilaci "Celebration". Slavilo se však i na turné, z nějž se kapela rozhodla vydat set 2 CD a DVD. Místo natáčení je poměrně překvapivé, název mluví za vše - "Live in Armenia". "Ten koncert byl jedinečný, protože jsme v Arménii hráli vůbec poprvé a skutečnost, že naše hudba má pro tolik lidí takový význam, je prostě úžasná," říká Mick Box. "Nemohlo to být lepší. Sice jsme se museli vypořádat s nějakými technickými problémy, jelikož jsme hráli na vypůjčené nástroje, ale pocity převládly. A pokud by nás oslovili, přijeli bychom tam znovu." Disky nabídnou patnáctipoložkový setlist, v němž vedle nových kousků pochopitelně nechybí ani nestárnoucí klasiky.

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

EPICAve studiu

22. července 2011 v 11:18 | Elina |  články
EPICA ve studiu
Příznivci ženami vedených symfometalových kapel mohou jásat. Jedna z těch nejvýznamnějších - holandská EPICA - zamířila do studia. Konkrétně do Gate Studia v německém Wolfsburgu, kde s producentem Saschou Paethem začala předprodukci skladeb pro své nové album. Vydavatelství Nuclear Blast už pro něj dokonce stanovilo datum vydání; na 9. března příštího roku.
spark-rockmagazine.cz

PAIN OF SALVATION s druhým dílem "Road Salt"

22. července 2011 v 11:15 | Elina |  články
PAIN OF SALVATION s druhým dílem 'Road Salt'
Daniel Gildenlöw vypustil potěšující zprávu. PAIN OF SALVATION jsou připraveni vydat druhý díl minisérie "Road Salt". Deska "Road Salt Two" tak bude k mání od 26. září, kdy ji na evropský trh dodá label orientovaný na progresivní muziku InsideOut Music. 11. října potom deska vyjde v zámoří. Bohužel, žádné další informace týkající se novinky k dispozici nejsou, pouze ta, že PAIN OF SALVATION ji podpoří na evropském turné za účasti krajanů OPETH.