Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Srpen 2011

Koukněte na nové EVANESCENCE

31. srpna 2011 v 8:51 | Elina |  články

Koukněte na nové EVANESCENCE
EVANESCENCE začínají pomalu odpočítávat dny do vydání svého nového eponymního alba, které spatří světlo světa 11. října. K vidění však už je obal. "Připadám si, že neděláme něco, co by bylo důležité pro hudební průmysl, ale že dělám něco, co se mi líbí, něco, co máme všichni rádi," říká odhodlaně frontwoman Amy Lee o desce produkované Nickem Raskulineczem. "Tahle deska je o celé kapele, když jsem nad tím však začala přemýšlet, došlo mi, že spousta textů je o mně, o tom, jak jsem si EVANESCENCE znovu zamilovala." Tak mrkněte na obal a poslechněte první singl "What You Want".

7590

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

DEATHSTARS podpoří RAMMSTEIN

30. srpna 2011 v 13:18 | Elina |  články

DEATHSTARS podpoří RAMMSTEIN
V listopadu k nám na své Made in Germany 1995 - 2011 Tour zavítají RAMMSTEIN; šestého zahrají v Bratislavě, dvanáctého v Praze. Pódium jim v obou případech rozehřejí švédští prostopášníci DEATHSTARS. "Je to samozřejmě fantastické. Už se nemůžeme dočkat až po Evropě rozsejeme neředěné temné síly DEATHSTARS," komentoval příležitost zpěvák Whiplasher. Kapela se navíc momentálně nachází ve studiu, kde chystá nové album, z nějž už koncem října při příležitosti turné vypustí první singl.

spark-rockmagazine.cz

22.8. do 28.8.

29. srpna 2011 v 13:37 | Elina |  články
pondělí..............75
úterý................68
středa..............91
čtvrtek.............84
pátek..............89
sobota.............86
neděle.............71

celkem:..........564

Moc děkuju :)

KORN se dali na dub step

29. srpna 2011 v 13:35 | Elina |  články

KORN se dali na dub step
Experimentální album, o němž KORN začali mluvit už před pár měsíci, se vyrýsovalo do podoby desky nazvané "The Path to Totality", která vyjde 15. listopadu. Metalu příliš nečekejte, kapela se rozhodla pohrát si s dub stepem, tedy řádně nabasovanou elektronickou hudbou. Pro tu příležitost se spojila s několika renomovanými dubstepovými DJ´s jako je např. Kill the Noise, Excision, 12th Planet či Skrillex. Ze spolupráce s posledním jmenovaným vzešla skladba "Get Up!"

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

TOXIC HOLOCAUST – "Judgment Awaits You"

28. srpna 2011 v 11:47 | Elina |  Klipy


spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Peter Tägtgren spolupracuje s francouzskou zpěvačkou

28. srpna 2011 v 11:45 | Elina |  články


Peter Tägtgren spolupracuje s francouzskou zpěvačkou
Peter Tägtgren nepřestává pracovat ani na dovolené a tak se během prázdninového pobytu v Paříži seznámil s folkovou zpěvačkou a herečkou v jedné osobě Cécile Siméone. Slovo dalo slovo, padlo pár lahví vína a oba se domluvili na spolupráci. Údajně hned druhý den se pak setkali ve studiu, kde dali dohromady skladbu "My Angel". V září vyjde prostřednictvím iTunes, už teď je jako lákadlo k dispozici krátký trailer.

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

HAMMERFALL na turné podpoří RIOT a AMARANTHE

26. srpna 2011 v 11:26 | Elina |  články

HAMMERFALL na turné podpoří RIOT a AMARANTHE
HAMMERFALL vyrážejí v říjnu na evropské turné na podporu svého aktuálního alba "Infected" a pod hlavičkou European Outbreak 2011 dorazí i k nám. 13. listopadu infikují pražský kulturák na Vltavské, 27. listopadu pak trenčínské Piano. A lákadlem jsou i další hosté turné. Zatímco v ČR kapelu doprovodí američtí heavymetaloví veteráni RIOT, na slovenskou štaci se vyplatí zamířit kvůli metalovým novicům AMARANTHE. Další kapely budou ještě ohlášeny. "Třicet let jsem oddaným fanouškem RIOT. Alba jako ´Fire Down Under´ a ´Thundersteel´ mě značně ovlivnila jako zpěváka i jako skladatele, a upřímně říkám, že nebýt RIOT, nejspíš bych tu dnes nebyl," nešetří slovy obdivu zpěvák Joacim Cans. "Můžu vás ujistit, že každý večer budu na koncert RIOT v publiku vytřepávat si hlavu a zpívat každou skladbu!"

spark-rockmagazine.cz

Nabitý TRIBUTE pro ZZ TOP

25. srpna 2011 v 13:49 | Elina |  články
Nabitý TRIBUTE pro ZZ TOP
Vousáči ZZ TOP budou mít vlastní tribute album. 11. října vyjde kompilace nazvaná jednoduše "A Tribute from Friends". Nabídne celkem jedenáct klasických pecek v novém provedení a speciálně pro tuto příležitost se sešla také formace muzikantů pod názvem THE M.O.B. - účinkují v ní členové FLEETOWOOD MAC Mick Fleetwood a John McVie, Steven Tyler z AEROSMITH a kytarista Jonny Lang. Společně si střihli kousek "Sharp Dressed Man".

Novinka KISS má název

23. srpna 2011 v 10:46 | Elina |  články

Novinka KISS má název
Dosud si stoupenci KISS Army šeptali, že se nové album jejich miláčků bude jmenovat "Revolution". Přichází však změna, na internetu se objevila informace, že kapela novinku pojmenovala "Monster". Ať tak či tak, vyjít by měla zkraje příštího roku a obsahovat bude podle Paula Stanleyho deset skladeb. "Zatím jich máme nahraných osm. Takřka komplet, kromě vokálů," prozradil Stanley v rozhovoru pro britský magazín Classic Rock.
spark-rockmagazine.cz

"Imaginarium" vyjde ještě letos

23. srpna 2011 v 10:27 | Elina |  články

'Imaginarium' vyjde ještě letos
Sice se původně hovořilo o tom, že si na nové album NIGHTWISH budeme muset počkat až do příštího roku, nakonec ho však najdeme už pod vánočním stromečkem. Kapela obnovila svůj kontrakt s vydavatelstvím Nuclear Blast a při té příležitosti bylo oznámeno, že "Imaginarium" vyjde už v prosinci. "Byl jsem neskutečně šťastný a zároveň se mi ulevilo, když jsem viděl, že opravdu chápou, o čem celé ,Imaginarium' je. Zdá se, že jsme do něj nadšení všichni stejně," komentoval přátelský vztah mezi kapelou a firmou Tuomas Holopainen. Na datu vydání stejnojmenného filmu se zatím nic nemění, přijde v příštím roce.

spark-rockmagazine.cz

LOUDNESS vydají v září novinku

23. srpna 2011 v 10:25 | Elina |  články


LOUDNESS vydají v září novinku
Japonští heavymetaloví veteráni LOUDNESS slaví už od loňska třicet let na scéně a tím nejvhodnějším dárkem bude nové album. Na loňský počin "King of Pain" čtveřice letos 14. září naváže kouskem "Eve to Dawn". "Ve srovnání se svým předchůdcem je novinka mnohem rychlejší a agresivnější. A určitě počítejte také s větší dávkou kytarových riffů," slibuje sekerník Akira Takasaki.
spark-rockmagazine.cz

15.8. do 21.8.

22. srpna 2011 v 14:11 | Elina |  články
pondělí.................76
úterý...................83
středa..................67
čtvrtek.................89
pátek...................82
sobota.................85
neděle.................83

celkem:................565

Moc děkuju :)

Vímekdy vyjde projekt Lou Reeda a METALLIKY

21. srpna 2011 v 16:11 | Elina |  články

Víme kdy vyjde projekt Lou Reeda a METALLIKY
Společný projekt Lou Reeda a METALLIKY má datum vydání. Dočkáme se ho 31. října, pouze v Americe o den později. Přesto se našlo již pár vyvolených, kteří měli možnost desku slyšet. Mezi nimi David Fricke z Rolling Stonu, který výsledek popsal jako "zuřivé spojení Reedovy noir klasiky ,Berlin' a ničivé ,Master of Puppets' od METALLIKY". Zatím se však neví, kdo desku vydá - Reed totiž dosud neměl nahrávací smlouvu a METALLICE vypršel kontrakt s Warner Bros. Music po vydání "Death Magnetic".

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Full ofHate Tour 2012

21. srpna 2011 v 16:09 | Elina |  články

Full of Hate Tour 2012
Deathmetaloví veteráni CANNIBAL CORPSE se v únoru a březnu příštího roku spojí s polskými BEHEMOTH a společně vyrazí zdevastovat Evropu na turné nazvaném Full of Hate 2012. Nebudou však sami - přidají se ještě holandští šakali LEGION OF THE DAMNED, američtí deathgrindeři MISERY INDEX a mladá krev z Řecka SUICIDAL ANGELS. Jméno dalšího "speciálního hosta" by mělo být ještě oznámeno. Každopádně dobrá zpráva je, že výprava zamíří i do našich končin: 22. února do bratislavského Majestic Music Clubu, o den později do Prahy.

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Soundtrack k NHL 12 nabídne dvě žhavé novinky

21. srpna 2011 v 16:07 | Elina |  články
Soundtrack k NHL 12 nabídne dvě žhavé novinky
Společnost EA Sports, zodpovědná za videoherní sérii NHL, zveřejnila tracklist nejnovějšího pokračování, tedy NHL 12. Fanoušci tvrdé hudby mohou jásat, čtrnáctka vybraných kousků má skutečně říz. Navíc kromě osvědčených pecek nabídne i dvě horké novinky: "I´m Alive" od ANTHRAX a "Sound of Winter" reformovaných BUSH. "Opravdová NHL je o vytříbených dovednostech, tvrdých střetech a rychlé akci," charakterizoval podmínky výběru Steve Schnur hudebního oddělení EA.

HELLOWEEN chtějí novinku vydat v příštím roce

18. srpna 2011 v 14:15 | Elina |  články

HELLOWEEN chtějí novinku vydat v příštím roce
Magazín Blitzkrieg Metal zpovídal ve Wackenu bubeníka HELLOWEEN Daniho Löblea a ten přišel s potěšující informací. "Už probíráme nějaké nápady pro další album, které chceme vydat koncem příštího roku. Nový materiál zamíříme do studia napsat a nahrát jakmile dokončíme turné," řekl. Štědří pořadatelé Wacken Open Airu zároveň uvolnili záznam z vystoupení kapely na letošním ročníku, takže máte-li hodinu času, můžete se kochat. Anebo si jednoduše vyberte konkrétní songy dle následujícího harmonogramu:

00:00 "March Of Time"
05:20 "Where The Sinners Go"
13:00 "I'm Alive"
17:42 "Keeper Of The Seven Keys"
25:19 "Helloween"
32:28 "Future World"
36:19 "Dr. Stein"
43:06 "I Want Out"

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Schizma v RHAPSODY OF FIRE

16. srpna 2011 v 19:58 | Elina |  články

Schizma v RHAPSODY OF FIRE
Překvapivé zprávy přicházejí z tábora italských RHAPSODY OF FIRE. Zpráva, kterou společně svým jménem zveřejnili klávesák Alex Staropoli a Luca Turilli mluví za vše. Alespoň co se týče formalit. "Deseti alby, která uzavřela naši ságu, jsme konečně dosáhli našeho vytyčeného cíle, který podtrhl úspěch posledního z nich ´From Chaos to Eternity´, za nějž bychom chtěli našim úžasným fanouškům ještě jednou poděkovat. Nastala chvíle, kdy je třeba najít nové umělecké podněty, s ohledem na vize a představy nás obou i na naše dlouholeté přátelství." Jinými slovy: Sága je završena, umělecké cesty jejích hlavních autorů se rozcházejí. A fanoušci se musejí zorientovat v dalších šachách se jménem. Staropoli totiž bude dál pokračovat pod názvem RHAPSODY OF FIRE, v nichž dále zůstávají také zpěvák Fabio Lione, bubeník Alex Holzwarth a služebně nejmladší člen, kytarista Tom Hess. A co je s podivem nejvíc, Luca Turilli bude nadále činný pod nálepkou RHAPSODY, tedy pod původním názvem kapely, kterého se musela před pár lety ze zákonných důvodů vzdát. I Turilliho by měl v budoucnu doplňovat bubeník Holzwarth, baskytarista Patrice Guers a kytarista Dominique Leurquin, který kapele od loňska pomáhal na koncertech. Otázkou zůstává do jaké míry je tohle schizma skutečně důsledkem uměleckých rozhodnutí a do jaké míry je motivováno spíš obchodními záležitostmi. Zatímco Staropoli s Lionem přislíbili novou hudbu i světové turné, Turilli se zatím k záležitosti blíž nevyjádřil. Každopádně my se ptáme: Co vy na to? Pište a diskutujte!

spark-rockmagazine.cz

CRADLEOF FILTH vydají nové mini-CD/DVD

16. srpna 2011 v 19:57 | Elina |  články

CRADLE OF FILTH vydají nové mini-CD/DVD
CRADLE OF FILTH se 10. října připomenou počinem "Evermore Darkly…". Půjde o EP/DVD obsahující nový song "Thank Your Lucky Star", remix singlu "Forgive Me Father" z dílny kytaristy ANTHRAX Roba Caggiana, prodlouženou verzi songu "Lilith Immaculate" a demo verze tří songů z posledního alba "Darkly, Darkly, Venus Aversa". Třešničkou bude ochutnávka z připravovaného orchestrálního alba v podobě přepracované "Summer Dying Fast". Přiložené DVD pak nabídne dokument z posledního turné, desetiskladbový záznam z Graspopu a video k "Lilith".

spark-rockmagazine.cz

BIGCOUNTRY vydají po 12 letech nový singl

16. srpna 2011 v 13:42 | Elina |  články

BIG COUNTRY vydají po 12 letech nový singl
Skotší rockeři BIG COUNTRY, kteří v osmdesátých letech bodovali s hity jako "In a Big Country" či "Look Away", začínají být opět aktivní. Loni se dali po deseti letech opět dohromady a po comebackovém turné přijdou již brzy s novou muzikou. 29. srpna jim vyjde singl "Another Country", první po dvanácti letech. Jeho produkce se ujal hitmaker Steven Lillywhite, který s kapelou spolupracoval už na jejích prvních dvou albech "The Crossing" (1983) a "Steeltown" (1984), jež zůstala v historii kapely komerčně nejúspěšnějšími. "Už když jsem slyšel demo té nové skladby, ohromila mě na první poslech," tvrdí producent spjatý s těmi největšími peckami od U2 či DAVE MATTHEWS BANDU.

spark-rockmagazine.cz

MOTÖRHEAD zvažují album předělávek

16. srpna 2011 v 13:41 | Elina |  články

MOTÖRHEAD zvažují album předělávek
Ne že by někdy MOTÖRHEAD zaháleli, ale na stará kolena se z Lemmyho stává vyloženě workoholik. Se svou bokovkou THE HEAD CAT má čerstvě venku novinku "Walk the Walk… Talk the Talk", rozpracovanou má sólovku a také se začíná mluvit o albu předělávek, které by vyšlo pod hlavičkou MOTÖRHEAD. Sama kapela se však prý zatím není schopná dohodnout, jaké skladby přehraje. Jak Lemmy přiznává, ty, které by chtěl bubeník Mikkey Dee, by nevyzpíval: "Mikkey má rád kapely jako JOURNEY a jim podobné, což bych nezvládl. Budeme ho muset přimět ke kompromisu." K tomu však bude muset přistoupit s ohledem na vlastní možnosti i sám Lemmy. "Líbí se mi hodně písniček, ale takových, které bych přehrát nemohl, protože je zpívají ženské. Třeba SKUNK ANANSIE nebo EVANESCENCE mají skvělé věci, opravdu dobré. Mohl bych je zkusit, ale muselo by to být o něco níž."

spark-rockmagazine.cz