Chceš spřátelit blog?! stačí se zapsat ->Tady<-

Září 2011

ACCEPT dělají na novém materiálu

29. září 2011 v 14:35 | Elina |  články

ACCEPT dělají na novém materiálu
ACCEPT začali pracovat na nástupci veleúspěšného comebackového alba "Blood of the Nations" a opět je u toho producent Andy Sneap. "Je mezi námi dokonalá souhra. Jasně se to ukázalo už na ,Blood of the Nations' a jsme natěšení, že po téhle cestě budeme pokračovat. Andy je nejen úžasný a pracovitý producent, ale taky velmi dobrý přítel, který už se stal členem rodiny ACCEPT," říká kytarista Wolf Hoffman. Vydání novinky je naplánováno na jaro příštího roku.

spark-rockmagazine.cz

ARCH ENEMY natočí DVD

28. září 2011 v 19:48 | Elina |  články

ARCH ENEMY natočí DVD
ARCH ENEMY míří 13. prosince do německého Kolína nad Rýnem a berou s sebou kamery. Celý koncert nafilmují a později vydají na DVD. Kolín přitom nebyl vybrán náhodou. Důvod objasňuje zpěvačka Angela Gossow: "Letos jsem v ARCH ENEMY desátým rokem a chtěla jsem to oslavit něčím speciálním. Proto budeme točit právě v mém rodném Kolíně. Chceme zachytit šílenství mých metalových krajanů co nejintenzivněji to půjde. Proto dáme kamery do moshpitu, do přední řady, nad publikum, pod něj, nalevo, napravo i do středu. Chceme vaši krev, pot a každičkou kapku vašeho nadšení na celuloidu!" O přípravu meteriálu se postará tým Filmefahrer Pictures.

spark-rockmagazine.cz

19.9. do 25.9.

26. září 2011 v 14:24 | Elina |  články
pondělí...................61
úterý.....................55
středa...................53
čtvrtek..................55
pátek....................49
sobota..................48
neděle..................39

celkem:...............460

Moc děkuju :)

TRILLIUM - Metalová tvář Amandy Somerville

24. září 2011 v 19:04 | Elina |  články

TRILLIUM - Metalová tvář Amandy Somerville
Zpěvačka Amanda Somerville se v posledních letech metalovému publiku prezentovala jako "podpůrná síla" AVANTASIE, EPIKY či KAMELOT anebo duetová partnerka Michaela Kiskeho, nastal čas, aby blonďatá Američanka nahrála vlastní album. Na rozdíl od jejích dosavadních sólovek má prostřednictvím projektu TRILLIUM odhalit svou metalovou tvář. Ani zde však není úplně na vlastní noze, pomohli jí ti, s nimiž si během pobytu na evropské metalové scéně vytvořila nejužší vazby - kytarista Sander Gommans (AFTER FOREVER), producent Sascha Paeth (tentokrát v roli kytaristy, basáka, bubeníka i klávesáka), zpěvák Jorn Lande či Mat Sinner z PRIMAL FEAR, se kterým napsala skladbu "Love Is an Illusion". Debutová plack TRILLIUM dostala název "Alloy" a dočkáme se jí 4. listopadu.

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

Proč Loomis odešel z NEVERMORE

24. září 2011 v 11:58 | Elina |  články

Proč Loomis odešel z NEVERMORE
Web MetalSucks vyzpovídal Jeffa Loomise a kytarista tak poprvé promluvil o svém odchodu z NEVERMORE, v čemž ho následoval i bubeník Van Williams. Na vině prý byl alkohol, ale hlavně pak pocit vzájemného vyhoření. "Chtěli jsme si dát na nějakou dobu oraz a přeskupit se, abych tak řekl. A taky počkat na Jima, až se dá zase dohromady," poukázal Loomis na zdravotní potíže baskytaristy Jima Shepparda. "Warrelovi se ten nápad nelíbil, ale my se ho s Vanem drželi. Přišlo nám to rozumné, začít později zčerstva. Říkali jsme to Warrelovi v průběhu turné, ze kterého se pak stalo peklo. Promotér se na nás nasral a zaslechl jsem, že by nás snad i mohl žalovat. To bylo zhruba v době, kdy jsme s Vanem odchod oficiálně oznámili. Měl jsem toho ke konci už vážně plné zuby."

spark-rockmagazine

SEVEN a HENYCH 666 na společném turné

21. září 2011 v 14:28 | Elina |  články

SEVEN a HENYCH 666 na společném turné
O koncertní turné podzimu českých a slovenských luhů a hájů se postará dvojice SEVEN a HENYCH 666. Budějičáci kolem Honzy "Kirka" Běhunka se svou novinkou "Freedom Call" míří nejdříve do Španělska a během patnácti zastávek v průběhu října, listopadu a prosince ji představí také českému, respektive slovenskému publiku. Tour dostalo název Magické noci, podle jedné ze skladeb z Henychova aktuálního EP "Psychonaut". I to se tak dočká své plnotučné koncertní premiéry.

7659

spark-rockmagazine.cz

Zvláštní pocity - i feeel immotel

19. září 2011 v 11:59 | Elina |  články
Prozaím poslední CD Tarji ve mě vyvolává zvláštní pocity, které neumím vysvětlit. CD mi připomíná knížky Elyonova země. CD ve mně zanechalo hluboký dojem.
i feel immortal je krásná písnička.

Zapomenutý ostrov 2. část

19. září 2011 v 11:52 | Andy |  Příběhy
Na ostrově jsme už pěkně dlouho. Ne, vlastně jen dva dny, ale mně to přijde jako věčnost. Máme už docela dobrý systém, ale skoro každý se utápí v depresi. Každý má hlad, i když je tady spoustu ovoce. Každý si zvykl na maso (kromě vegetariánek dvojčat) a jiné přepychové jídlo. Kluci si každý den ,hrají, na lovce. Zatím stejně nic nepřinesli a měli by spíš pomáhat při stavbě příbytků nebo tak něčem. Ale oni prostě neztrácí naději. To jim fakt závidím.
ODSUD NÁS DOSTANE JENOM POZITIVNÍ MYŠLENÍ. VŽDYŤ JE TO TAK JEDNODUCHÉ A PROSTÉ. VIDÍTE? UŽ SI PRO NÁS JEDOU. SÍLA KOLEKTIVU JE FAKT VELKÁ. Konec

12.9. do 18.9.

19. září 2011 v 11:14 | Elina |  články
pondělí...............73
úterý.................50
středa................82
čtvrtek...............48
pátek.................70
sobota................69
neděle................73

celkem:..............465

Moc děkuju :)

ASPHYX dokončují Kladivo smrti

19. září 2011 v 11:11 | Elina |  články

ASPHYX dokončují Kladivo smrti
ASPHYX pokročili s nahráváním svého nového alba "Deathhammer". Martinu van Drunenovi už zbývají nahrát pouze vokály. "Bude to ještě temnější deska než její předchůdce ,Death…The Brutal Way'. Skoro každá kapela říká, že její nové album je tvrdší a brutálnější než to předchozí, ale v tomhle případě je to krutá pravda. ,Deathhammer' je ve všech ohledech tvrdší a temnější. Možná proto, že jsme většinu skladeb psali na podzim a v zimě?! Nevíme, ale prostě je to jednoznačně naše nejtvrdší deska," tvrdí kapela. Svůj díl na tom jistě bude mít i Dan Swanö (BLOODBATH, EDGE OF SANITY), který se postará o její mix. Jak vše dopadne, zjistíme začátkem příštího roku.

spark-rockmagazine.cz

Jörg Michael končí ve STRATOVARIUS

17. září 2011 v 11:14 | Elina |  články

Jörg Michael končí ve STRATOVARIUS
Bubeník Jörg Michael se rozhodl opustit STRATOVARIUS. Důvody jsou prý osobní. S kapelou však odehraje ještě všechny nasmlouvané koncerty a v srpnu se mohou fanoušci těšit i na speciální sérii koncertů nazvanou Farewell Jörg tour. Vazby obou stran se však netrhají definitivně Jörg bude s kapelou spolupracovat prostřednictvím své bookingové agentury Twisted Talent Concerts. "Naše více než patnáctiletá společná cesta nekončí, Jörg zůstává naší silou v záloze," komentoval rozhodnutí zpěvák Timo Kotipelto.

spark-rockmagazine.cz

EVANESCENCE – "What You Want"

14. září 2011 v 14:42 | Elina |  články

spark-rockmagazine.cz
youtube.com

TITANIC chystá speciální koncert

13. září 2011 v 16:03 | Elina |  články
TITANIC chystá speciální koncert
Kapelu TITANIC jistě netřeba žádnému fanouškovi české rockové scény dlouho představovat. S přestávkami se na ní pohybuje už od roku 1984. V roce 1989 vydala album "Metal Celebration", které je považováno za první metalovou desku v tehdejším Československu, následovaly alba "Ábel", "3" a "Rockové balady". TITANIC má za sebou řadu dalších úspěchů, včetně předskakovaní světové hard rockové špičce DEEP PURPLE v Ostravě.

JUDAS PRIEST budou mít novou výběrovku

13. září 2011 v 16:01 | Elina |  články
JUDAS PRIEST budou mít novou výběrovku
Skalní fanoušci JUDAS PRIEST budou moci do své sbírky zařadit další best of kompilaci svých oblíbenců. Nikoliv však klasickou, která by obsahovala ty největší hity. Tracklist totiž dávali dohromady kolegové z hudební branže, každý vybral jeden oblíbený song, přičemž odůvodnění volby každého bude rozepsáno v bookletu. "Doufáme, že všichni metaloví blázni si tyhle kousky užijí stejně jako legendy, které je vybíraly," komentoval výběrovku "The Chosen Few" vycházející 11. října frontman Rob Halford. A kdo tedy jak vybíral? Mrkněte na tracklist!

5.9. do 11.9.

12. září 2011 v 14:21 | Elina |  články
pondělí...............72
úterý..................60
středa.................68
čtvrtek................64
pátek..................77
sobota.................71
neděle................77

celkem:..............489

Moc děkuju :)

Nightwish Imaginaerum

11. září 2011 v 19:28 | Elina |  články
Dlouho očekávane nové CD Nightwish "Imaginaerum" si můžete poslechnout, už v prosinci. Výjde ve Finsku 30.listopadu a v ostatních zemí 2.prosince. Imaginaerum obsahuje 13. písniček. Níže se můžete podívat Tracklist a obal.
"Původně to měl být centerfold obraz album, ale jakmile jsem se a někteří kolegové viděli výsledný obraz, okamžitě jsme věděli, že lov pro skutečné umělecké dílo bylo po všem. Věřím, že to je jedovaté Angel nejlepší dílo přesto, zachycující nejhlubší podstatu toho, co Imaginaerum je vše kolem. sílu představivosti a místa beze slov zázraky, magie a hrůza, touhy a neskutečné. zdůraznil jsem od začátku, že ani jedna živá bytost by měla být je vidět na obrázku, a toxické byl schopen vytvořit, že vznešená, ale pusté, "to vše na vás čeká a vy jenom" - cit. Vše, co potřebujete, je odvaha vstoupit. " Napsal Tuomas na stránky Nigtwish
tracklist

1. Taikatalvi
2. Storytime
3. Duch řeky
4. Pomalé, láska, pomalá
5. I Want My slzy
6. Scaretale
7. Arabesque
8. Turn Loose Mořské panny
9. Zbytek Klidná
10. Crow, Sova a Dove
11. Poslední jízda dne
12. Zpívám o sobě
13. Imaginaerum


AUTOPSY chystají nový materiál

11. září 2011 v 19:03 | Elina |  články

AUTOPSY chystají nový materiál
Comebackové album AUTOPSY "Macabre Eternal" vyšlo teprve před pár dny a kapela už se vrhá na další. "Koncem října zamíříme do studia nahrát tři nové songy. Bude to taková ochutnávka z nového alba, které bude brzy následovat. Ty tři songy vyjdou na speciálním počinu od Peaceville Records, který bude zároveň obsahovat všechna naše EP, která jsou už vyprodaná. Takže pořádná perda do hlavy!" vzkazuje kapela.

spark-rockmagazine.cz

Vzpomínka na Erica Carra

9. září 2011 v 10:39 | Elina |  články

Vzpomínka na Erica Carra
V listopadu uplyne dvacet let od předčasného úmrtí Erica Carra, KISSáckého lišáka, který s kapelou prožil celá osmdesátá léta. Jeho sestra, Loretta Caravello, při té příležitosti vydá vzpomínkovou kompilaci "Unfinished Business", která bude obsahovat více než 17 raritních nahrávek, na nichž se Carr podílel, včetně dříve nevydaných kousků, živáků, rozhovorů a mnohého dalšího. Na desce budou navíc ke slyšení jak Carrovi bývalí spoluhráči z KISS, tak například členové TWISTED SISTER, EUROPE či DANGER DANGER.

spark-rockmagazine.cz

EPICA už nahrává

9. září 2011 v 10:38 | Elina |  články

EPICA už nahrává
Holandská EPICA právě dnes - tedy 7. září - začala s nahráváním svého nového alba. Jméno zatím nemá, zato datum vydání už ano: 9. března 2012. Desku s kapelou v německých Gate studios pro jednou opět nahrává renomovaný Sascha Paeth. Slavností křest je naplánovaný na 13. března v klubu 013 v Tilburgu. Kapela tam album přehraje v celé jeho kráse spolu s několika staršími kusy. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na bohatou scénu a tuny pyrotechniky. My ostatní můžeme doufat třeba v DVD...
spark-rockmagazine.cz

VALLENFYRE - Allstar podnícený smrtí

5. září 2011 v 11:53 | Elina |  články

VALLENFYRE - Allstar podnícený smrtí

Jsou-li vám tváře na fotografii povědomé, není to náhoda. Pod názvem VALLENFYRE se sešlo několik ostřílených muzikantů. V prvé řadě jde o Grega Mackintoshe, kytaristu PARADISE LOST, který vše inicioval a vybral si k sobě spoluhráče z PL bubeníka Adriana Erlandssona, kytaristu MY DYING BRIDE Hamishe Glencrosse, jistého Scoota na basu (DOOM) a dalšího kytaristu s pseudonymem Mully. Kapelu podepsal label Century Media Records, který jim v říjnu vydá debut "Fragile King". Titul je poctou Mackintoshovu otci, jehož smrt vznik VALLENFYRE před dvěma lety podnítila. "Prošel jsem si tehdy všemi fázemi zármutku," vzpomíná Mackintosh, "když jsem začal být sebedestruktivní, chtěl sem to proměnit v něco kreativního. Vzdát hold člověku, který nás vozil na naše první vystoupení, když nikdo z nás ještě neměl řidičák. Jedinému tátovi, kterého znám, co v rádiu poslouchal Peel Sessions s BOLT THROWER. Člověku, který mi dal mou první knihu akordů. Rozhodl jsem se, že se vrátím na úplný začátek. Ke svým kořenům z death metalu, crustu a doomu. Poháněl mě vztek a původně tu muziku neměl nikdo slyšet, ale až jsem začal nahrávat, došlo mi, že mě to vlastně baví."

spark-rockmagazine.cz